HANOWER 2022: RENAULT ZAPREZENTUJE KONCEPCYJNY HIPPIE CAVIAR MOTEL

Hippie Caviar Hotel, zbudowany na bazie modelu Trafic, został zaprezentowany przez Renault w ubiegłym roku.

Zrodził się on z marzeń o ucieczce od codzienności i podziwianiu przyrody w idyllicznym otoczeniu, z zachowaniem wszystkich wygód i usług pięciogwiazdkowego hotelu.


Zobacz także:

DODGE: KONCEPCYJNY CHARGER DAYTONA SRT ZAPOWIEDZIĄ PRZYSZŁOŚCI MARKI

ROZMAITOŚCI


 

W następstwie przyjętej strategii w lipcu ubiegłego roku do sprzedaży trafiło Nowe Renault Trafic SpaceNomad, które jest pierwszą odpowiednio wyposażoną wersją, dostępną w gamie marki.

Obecnie Renault realizuje drugi etap strategii produktowej w zakresie samochodów rekreacyjnych. Wprowadza nowy samochód koncepcyjny – Hippie Caviar Motel.

Ten van, zbudowany na bazie Nowego Kangoo L2 E-Tech elektrycznego, jest prawdziwym, wszechstronnym i dynamicznym mobilnym schronieniem dla amatorów przygód oraz sportowców spragnionych przestrzeni i silnych wrażeń.

Hippie Caviar Motel, zaprojektowany jako baza wypadowa, pozwala z łatwością przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jego zasięg wynosi 285 km i potrzebuje 30 minut ładowania akumulatora trakcyjnego, aby odzyskać 170 km zasięgu.

Liczne pomysłowe schowki zapewniają miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu.

Zamontowane w dachu relingi umożliwiają transport nart, pozostawiając przy tym miejsce na dach panoramiczny imponujących rozmiarów, pozwalający – po przekształceniu kanapy w wygodne pojedyncze łóżko – cieszyć się widokiem gwiazd.

Showcar Hippie Caviar Motel wpisuje się w strategię marki Renault ograniczania emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia pojazdu, dzięki podłodze i półkom wykonanym z korka i opon pochodzących z recyklingu oraz w 100% elektrycznemu napędowi.

Hippie Caviar Motel zostanie zaprezentowany 19 września br. na targach IAA Transportation w Hanowerze.