HONDA: NOWY NSX – PROTOTYP PRZEJECHAŁ PO TORZE

NSX_Prototype

Mamy za sobą pierwszą prezentację prototypu nowego NSX na torze Mid-Ohio Raceway przed wyścigiem Honda Indy 200 IndyCar. Wcześniej Honda North America opublikowała zdjęcie prototypowej wersji swojego super samochodu.

Nowy model NSX jako jeżdżący już prototyp został zaprezentowany tuż przed wyścigiem na torze Mid-Ohio Sports Car Course w Lexington w Ohio. Prototyp NSX w wyścigowym kamuflażu przejechał jedno okrążenie, przed rozpoczęciem właściwej rywalizacji na torze.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SPORT


Główne prace nad modelem NSX, którego premierę zaplanowano na 2015 rok, trwają obecnie w Honda R&D Americas w Raymond, Ohio. Ponadto, jak ogłoszono jeszcze w maju, nowa generacja NSX produkowana będzie w nowym centrum PMC (ang. Performance Manufacturing Center) pod Marysville w Ohio.

Prototypowa wersja zachowuje stylistykę i wymiary koncepcyjnego NSX Concept, który po raz pierwszy zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Detroit w 2012 roku.

Pojazd wyposażono w seryjny, centralnie montowany silnik V6 sprzężony z innowacyjnym, trzysilnikowym układem Sport Hybrid SH-AWD (ang. Super Handling All Wheel Drive).