HYUNDAI: HANNINEN TESTOWAŁ NOWEGO i20 WRC

H 1_130708

Hyundai Motorsport ogłosił, że jednym z kierowców testowych modelu i20 WRC został Fin, Juho Hänninen. Rozbudowa zespołu testującego jest kluczowym elementem przygotowań firmy do startu w rajdach w 2014, wpływającym na stworzenie konkurencyjnego i niezawodnego samochodu rajdowego.

Aktualnie model i20 WRC przechodzi serię intensywnych testów i prób w zróżnicowanych warunkach terenowych Europy. Hänninen, który do niedawna był kierowca fabrycznym zespołu Skoda Motorsport, jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców na europejskim rynku rajdowym.


Zobacz także:
RAJDY


Fin ma na koncie sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Europy w latach 2011 i 2012, w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata Super 2000 oraz podium w serii Intercontinental Rally Challenge w 2010 r. Jego obecność w teamie testującym Hyundaia ma być wkładem w przygotowania firmy do powrotu do WRC.

– Jestem zaszczycony, że mogłem powitać Juho na pokładzie programu testowego Hyundai Motorsport, prowadzonego w sezonie 2013 i jestem pewien, że jego ogromne doświadczenie będzie bardzo pomocne w dalszym rozwoju naszego projektu. Współpraca z kierowcami testującymi dostarczy nam informacji bezcennych w kontekście wyzwań, które czekają nas w przyszłorocznym sezonie rajdowym – powiedział Michel Nandan, szef zespołu rajdowego Hyundaia.

Hyundai ogłosi niedługo także drugiego kierowcę testującego, aby ostatecznie, pod koniec bieżącego roku, zaprezentować kierowców, którzy zajmą fotel i20 WRC podczas rajdów w 2014 roku.

– Cieszę się, że jestem częścią programu testowego WRC Hyundaia. To wspaniałe móc pracować tak blisko z producentem samochodu rajdowego i tym samym mieć wkład w to wielkie przedsięwzięcie. Pierwszy test i20 WRC był bardzo pozytywny. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki zespół Hyundaia wkłada w przygotowania, szczególnie, że wszystko dzieje się bardzo szybko. Współpraca przebiega komfortowo i z niecierpliwością czekam na wspólne wyzwania drugiego półrocza 2013 r. – skomentował Juho Hänninen.