HYUNDAI: NOWY i10 N LINE JUŻ PRODUKOWANY W TURCJI

Ruszyła produkcja nowego Hyundaia i10 N Line w fabryce w İzmit w Turcji. To czwarty model marki, który jest dostępny ze sportową wersją wyposażenia.

Auta N Line wyróżniają się dynamicznym wyglądem zewnętrznym i wnętrzem ze sportowymi akcentami.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W przypadku nowego i10 N Line pakiet stylistyczny to nie jedyna zmiana. Wersja oferowana jest z dedykowanym, najmocniejszym w gamie i10 silnikiem turbodoładowanym 1.0 T-GDi o mocy 100 KM, który osiąga moment obrotowy wynoszący 172 Nm. Ofertę uzupełnia wolnossący silnik 1.2 MPi o mocy 84 KM, który dostępny jest także z innymi poziomami wyposażenia.

Nowe auto łączy dynamiczny wygląd ze sportowym charakterem. Jego zewnętrzny wygląd tworzy kontrast między gładkimi powierzchniami i ostrymi liniami. Przeprojektowane zderzaki i osłona chłodnicy nadają mu dynamicznego wyglądu, który jest inspirowany wybranymi wyczynowymi modelami Hyundaia.

We wnętrzu znajduje się kierownica i dźwignia zmiany biegów sygnowane logo N, czerwone obramowania nawiewów klimatyzacji i metalowe nakładki na pedały, które nadają kabinie bardziej sportowego charakteru.

Znajdująca się w İzmit w Turcji fabryka Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (HAOS), jest najdłużej działającym zakładem produkcyjnym Hyundaia poza Koreą. Funkcjonujący od 1997 roku zakład zatrudnia prawie 2 500 pracowników, a jej roczna zdolność produkcyjna wynosi 230 000 samochodów. Ma cztery główne linie produkcyjne, składające się z zespołu pras, nadwoziowni, lakierni oraz stanowisk montażu.

W 2019 roku Hyundai Motor świętował wyprodukowanie dwumilionowego samochodu w tureckiej fabryce. Nowy i10 N Line dołączy do produkowanego i10 nowej generacji, natomiast produkcja nowego i20 rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Nowy i10 w wersji N Line to jedna z wielu nowości Hyundai w roku 2020. Również w Polsce, w 2020 roku marka wprowadzi na rynek w różnych segmentach najwięcej nowych lub odświeżonych modeli w historii. Powiększy się także liczba modeli z napędem zelektryfikowanym.