INFINITI: ROZPOCZĘŁA SIĘ BUDOWA NOWEJ FABRYKI Q30

8_NISSAN_WASHINGTON_AERIALS

W brytyjskim Sunderland rozpoczęła się budowa pierwszych hal produkcyjnych Infiniti w Europie. Tym samym uruchomiona została pierwsza transza z ponad 250 milionów funtów przeznaczonych przez Infiniti na produkcję w Wielkiej Brytanii.

Uroczystej inauguracji inwestycji dokonali Trevor Mann, wiceprezes zarządu ds. produkcji oraz Fintan Knight, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Ulokowanie produkcji Infiniti Q30 w naszej fabryce w Sunderland uznajemy za swój duży sukces, odzwierciedlający technologiczne wyżyny, na które się wspięła. Zakład w Sunderland jest największym w historii brytyjskiej motoryzacji, a nowa inwestycja podnosi go jeszcze wyżej w rankingu wartości i potwierdza nasze zaangażowanie w jego przyszłość – nie krył satysfakcji Trevor Mann.

Suderland 3jpg

– Już Centrum Designu w Paddington, Centrum Technologiczne w Cranfield i nieustająca współpraca z zespołem Infiniti Red Bull Racing w Milton Keynes dowodzą naszych silnych związków z Wielką Brytanią, a utworzenie nowej fabryki w Sunderland to kolejny znaczący krok w naszym rozwoju. Ta inwestycja nie tylko wzmacnia obecność marki w Europie, na jednym z kluczowych dla Infiniti rynków, ale jednocześnie potwierdza jak dużą wagę przykładamy do rozszerzenia gamy naszych produktów, w tym do produkcji luksusowego kompaktu Q30, który wejdzie do sprzedaży w 2015 roku, i diametralnie odmieni segment kompaktów klasy premium – powiedział przemawiając do goszczących na ceremonii oficjeli brytyjskich dostawców i pracowników fabryki, Fintan Knight.

Trevor Mann i Fintan Knight wykorzystali specjalistyczną koparkę dostarczoną przez Sir Roberta McAlpine’a, partnera budowlanego, z którym współpraca trwa już od samych początków powstawania fabryki w Sunderland, czyli od 1984 roku.

8_NISSAN_WASHINGTON_AERIALS

Hale montażu karoserii oraz końcowego montażu (podwozia i wyposażenia) zajmą 25 tys. m2. Ich budowę i instalację urządzeń zakończy zjazd pierwszego Q30 z linii produkcyjnych fabryki w 2015 roku. Nowe linie będą oczywiście dostosowane do montażu luksusowego podwozia Q30 opartego na nowej płycie podłogowej oraz nowego silnika.

Infiniti staje się pierwszą od 23 lat nową marką motoryzacyjną lokującą w Wielkiej Brytanii produkcję samochodów na taką skalę. Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie 1000 miejsc pracy w Sunderland i u brytyjskich dostawców, w tym 280 w samym zakładzie. W powstawanie modelu Q30 zaangażowane będą także Centrum Designu w Paddington oraz Centrum Technologiczne w Cranfield.