JEEP: FLOTA SAMOCHODÓW DLA PIŁKARZY JUVENTUSU

Je 1_03

Na stadionie Juventusu w Turynie odbyło się uroczyste wręczenie floty samochodów Jeep piłkarzom drużyny Biało- Czarnych oraz trenerowi Antonio Conte.

Chodzi o dwadzieścia siedem egzemplarzy modelu Jeep Grand Cherokee w topowej wersji gamy Summit, najbardziej ekskluzywnym wyposażeniu flagowego modelu Jeep, które będą wykorzystywane przez aktualną drużynę Mistrzów Włoch.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W imprezie uczestniczyło pięćdziesięciu pracowników Grupy Fiat, którzy przekazali swoim ulubieńcom samochody wyróżniające się wyjątkowym kolorem nadwozia: total White lub total Black, w hołdzie barwom Klubu Biało- Czarnych. Wszystkie samochody są wyposażone w mocny silnik turbodiesel 3,0 l V6 z elektronicznym bezpośrednim wtryskiem Common Rail wyposażonym w technologię Multijet II, który wytwarza maksymalną moc 250 KM przy 4 000 obr./min. i moment obrotowy 570 Nm przy 2 000 obr./min. w połączeniu z nową automatyczną ośmiostopniową przekładnią.

Je 2_05

Od chwili wprowadzenia pierwszego modelu Jeep w 1941 roku, wyprodukowano i sprzedano ponad 15 milionów tych samochodów na całym świecie. Juventus ma podobnie chlubną przeszłość: założony w 1897 roku Klub posiada ponad 250 milionów fanów na całym świecie (ponad 11 mln w samych Włoszech) i może się poszczycić osiągnięciem szeregu sukcesów, w tym: 31 oficjalnych tytułów Mistrza Włoch, 9 Pucharów Włoch, 5 Superpucharów Włoch, 3 Puchary UEFA, 1 Puchar Zdobywców Pucharów, 2 Superpuchary Europejskie, 2 Puchary w Lidze Mistrzów i 2 Puchary Interkontynentalne.

Obecnie, po sprzedaży około 5 milionów Grand Cherokee na całym świecie, czwarta generacja dużego SUV-a posiada nowy design nadwozia oraz wnętrza, nowe wyposażenie technologiczne najnowszej generacji, nowe silniki i nową automatyczną ośmiostopniową przekładnię w standardzie w całej gamie. Historia sukcesu, dodatkowo potwierdzona również w Europie, gdzie sprzedaż Grand Cherokee podwoiła się w ciągu ostatnich trzech lat.

Od momentu wprowadzenia na rynek w czerwcu do dzisiaj, nowy Jeep jest liderem w segmencie Large SUV – to najlepiej sprzedawany model turbodiesel 3.0. Podobna sytuacja ma miejsce na rynku polskim: z 16-proc. udziałem w rynku.

Je 3_06

Luksusowy Grand Cherokee Summit otrzymał adaptacyjne reflektory Bi-ksenonowe (HID) umożliwiające doświetlenie drogi wraz w obrotem koła kierownicy, potężniejszy zderzak przedni, podkreślony przez wydłużone gniazda lamp przeciwmgielnych, podwójna końcówka wydechu o niezwykłym prostokątnym kształcie i pięcioramienne 20-calowe, polerowane felgi ze stopu aluminium. Ekskluzywność wystroju wnętrza podkreślają materiały klasy Premium w rodzaju skóry Natura Plus i ornamenty z wysokogatunkowego drewna drzwi i dachu oraz akcenty w kolorze miedzi na desce rozdzielczej i konsoli centralnej.

Legendarne osiągi Jeepa są gwarantowane przez systemy napędu Quadra-Trac II i Quadra-Drive II z tylnym mechanizmem różnicowym o elektronicznie ograniczanym poślizgu wewnętrznym (ELSD), przez pneumatyczny system zawieszenia o zmiennym prześwicie Quadra-LiftTM z pięcioma dostępnymi trybami oraz przez nowatorski system kontroli trakcji Selec-TerrainTM pozwala wybrać tryb napędu optymalny dla jazdy szosowej lub terenowej.

Standardowe wyposażenie Grand Cherokee MY2014 obejmuje szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie komfortu oraz infotainment, dzięki którym każda podróż staje się prawdziwą przyjemnością dla kierowcy i pasażerów. Zaliczmy do nich nowy system multimedialny Uconnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym oraz nowy, wielofunkcyjny i konfigurowalny przez użytkownika wyświetlacz ciekłokrystaliczny TFT o średnicy 7 cali. Natomiast ekskluzywny system audio 7.3 Harman Kardon Surround Sound o mocy 825 W z 19 głośnikami pracujący w technologii Logic 7 stanowi wyposażenie standardowe najwyższej wersji modelowej Grand Cherokee Summit.

We Polsce, oprócz ekskluzywnej wersji Summit, Jeep Grand Cherokee jest sprzedawany w wersjach Laredo, Limited, Overland, i SRT. Dostępne są cztery wersje silnikowe: doskonały turbodiesel 3,0 litry V6 z bezpośrednim wtryskiem Common Rail z technologią Multijet II oraz silniki benzynowe V6 Pentastar 3,6 litra i V8 5,7 litra oraz V8 HEMI 6,4 litra (tylko w wersji SRT).

Je 4_01