JEEP: NIEBAWEM RUSZĄ ZAMÓWIENIA NA NOWEGO RENEGATE 2024

Z okazji 10. rocznicy powstania modelu wkrótce ruszą zamówienia na nowego Jeepa Renegade 2024.

Jeep Renegade świętuje 10. rocznicę swojego powstania imponującą liczbą prawie 2 milionów sprzedanych na całym świecie egzemplarzy. Uznany za współczesnego spadkobiercę Willysa i wierny swoim korzeniom, stał się kultowym modelem o unikalnej i spójnej stylistyce nadwozia.


Zobacz relacje:

ABARTH: PIERWSZE ZDJĘCIE NOWEGO ABARTH-A 600e
 

PREMIERY


 

Jeep Renegade, łączący wyjątkowe wrażenia z jazdy z kompaktowymi wymiarami i stylowym wyglądem, to idealny towarzysz do poruszania się po mieście, na krótkie wypady za miasto, ale także pełną przygód jazdę po bezdrożach.

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział: Nowy Jeep Renegade 2024 stanowi ważny punkt zwrotny. Opierając się na swoim dziedzictwie, które łączy w sobie bezkompromisowe możliwości terenowe jest wręcz idealny do miejskiej jazdy i oferuje teraz nowy system informacyjno-rozrywkowy z 5 razy szybszym procesorem, większe wyświetlacze Full HD i zaawansowaną łączność, zapewniając wyjątkowe wrażenia z jazdy we wszystkich wersjach wyposażenia. Dzięki tym ulepszeniom nowy Jeep Renegade MY24 na długo pozostanie jednym z głównych bohaterów segmentu B-SUV.

Zamówienia na nowego Jeepa Renegade 2024 na polskim rynku zostaną już wkrótce otwarte. Nowy Renegade 2024 w wersji e-Hybrid dostępny będzie w cenie od 135 900 zł (rekomendowana cena katalogowa z VAT).

Udoskonalona technologia

Nowy Jeep Renegade 2024 jest wyposażony w najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy, który poprawia wrażenia z jazdy na wiele niezwykłych sposobów. Przede wszystkim jest znacznie szybszy i oferuje 5 razy większą moc obliczeniową pod względem MIP (milionów instrukcji na sekundę). Przekłada się to na natychmiastową reakcję na dotyk, szybsze obliczanie trasy i niezwykle szybkie reakcje głosowe, zapewniając kierowcom łączność i informacje bez frustrujących opóźnień.

System informacyjno-rozrywkowy oferuje także intensywniejsze i bardziej wciągające doświadczenia dzięki większym wyświetlaczom Full HD. Powierzchnia wyświetlaczy jest około 40% większa, idealnie trafiając w potrzeby klientów, dzięki dużemu 10,1-calowemu ekranowi radia i jeszcze większemu 10,25-calowemu cyfrowemu zestawowi wskaźników. Ponadto większa rozdzielczość Full HD, wynosząca w zależności od preferencji 1024 x 768 lub 1920 x 1200 pikseli, zapewnia krystalicznie czysty obraz, który jest zarówno ostry, jak i żywy.

To co szczególnie wyróżnia system informacyjno-rozrywkowy to jego wyjątkowa łączność. W 100% połączony, zapewnia kierowcy stały kontakt z otaczającym ich cyfrowym światem. Dzięki funkcji 4G klienci mają dostęp do wielu zasobów online, a bezprzewodowa aktualizacja systemu zapewnia, że pojazd oferuje zawsze najnowsze funkcje i ulepszenia. Nowy system informacyjno-rozrywkowy oznacza nie tylko rozwój technologiczny, to również kolejny krok naprzód w sposobie interakcji kierowcy z pojazdem, oferujący szybkość, rozmiar i łączność, które przenoszą wrażenia z jazdy na zupełnie nowy poziom.

Gama modelowa oferuje nową kamerę cyfrową, dwa porty USB (jeden typu A i jeden typu C) oraz bezprzewodową łączność z aplikacjami Android Auto i Apple CarPlay. Systemy bezpieczeństwa obejmują system ostrzegania przed kolizją z przodu, TBM i usługi łączności.

Usługi łączności zaprojektowane z myślą o codziennych potrzebach

Po połączeniu aplikacji Jeep app z samochodem, interakcje między informacjami w aplikacji a systemem informacyjno-rozrywkowym komunikują się i synchronizują w sposób naturalny. Nie potrzeba kluczyka do samochodu, aby otworzyć, zamknąć drzwi lub włączyć światła, gdy jest zbyt ciemno. Wystarczy mieć pod ręką smartfon i skorzystać z funkcji zdalnej aplikacji. Jeśli technologia jest zgodna z przyzwyczajeniami użytkownika, to samo dotyczy regularnej aktualizacji map nawigacji TomTom przeprowadzanej teraz „bezprzewodowo”. Usługi te zmieniają życie na lepsze i oznaczają rozwój technologiczny, który zapewnia komfort i oszczędza czas.

Niektórymi funkcjami można sterować za pomocą komend głosowych z asystentem głosowym Amazon Alexa, co znacznie ułatwia podróż, możemy poprosić o pomoc w znalezieniu drogi, zapytać o prognozę pogody podczas podróży czy lokalizację najbliższych parkingów lub stacji ładowania.

Nowa oferta wersji wyposażenia: nowa definicja standardów marki

Nowy Jeep Renegade 2024 oferuje teraz ulepszoną i odnowioną gamę, kładąc większy nacisk na zaspokojenie różnorodnych potrzeb i preferencji klientów. Wszystkie dostępne wersje wyposażenia są bogato wyposażone oferując cały szereg funkcji, począwszy już od wersji podstawowej. Oznacza to, że niezależnie od wybranego poziomu, klienci mogą oczekiwać bogatego wyposażenia w standardzie oraz dodatkowych funkcji, które zapewnią satysfakcjonujące i zorientowane na klienta wrażenia z jazdy.

Wersja podstawowa modelu Renegade jest dostępna z napędem e-Hybrid i oferuje wszystkie nowości wprowadzone w roku modelowym 2024, w tym nowy system informacyjno-rozrywkowy, nową kierownicę i nowy port USB typu A + C. Wyposażona jest w eleganckie 16-calowe felgi aluminiowe oraz w bogatą gamę komfortowych i technologicznie zaawansowanych funkcji zapewniających przyjemność jazdy.

Wersja wyposażenia Altitude oferuje mieszankę funkcji, które poprawiają zarówno wygląd nadwozia, jak i wnętrze, zapewniając wrażenia z jazdy. Nadwozie wersji Altitude posiada reflektory Full LED i lampy tylne LED, a także przednie światła przeciwmgielne LED, które wyraźnie oświetlają drogę. Światła drogowe i mijania LED oraz światła do jazdy dziennej LED jeszcze bardziej poprawiają widoczność. Samochód porusza się na 17-calowych felgach aluminiowych i jest wyposażony w relingi dachowe. Wnętrze Altitude stawia przede wszystkim na komfort, oferując automatyczną klimatyzację, która ułatwia utrzymanie idealnej temperatury w kabinie. Automatyczne światła drogowe i elektrycznie składane lusterka zwiększają wygodę, a elektrochromatyczne lusterko wsteczne pomaga ograniczyć oślepianie przez światła jadących z tyłu pojazdów.

Tym, którzy zdecydują się na wersję PHEV 4xe, Altitude oferuje funkcje typowe dla wersji hybrydowej PHEV, czyli wstępne klimatyzowanie wnętrza, system zarządzania trakcją Selec-Terrain i przewód do ładowania Mode 3.

Wersja wyposażenia Summit wyróżnia się nowymi 18-calowymi felgami aluminiowymi, które poprawiają osiągi na drodze. W środku wersji Summit klienci odnajdą podgrzewane przednie fotele, skórzaną i podgrzewaną kierownicą i podgrzewanie przedniej szyby w miejscu wycieraczek.

Wersja wyposażenia Overland, wyposażona w system napędu 4xe, oferuje 17-calowe felgi aluminiowe z oponami M+S (Błoto i Śnieg), dodatkowy zderzak terenowy i zwiększone możliwości oraz czarne obudowy lusterek.

Dostępna jest też wersja Trailhawk oferująca specjalne fotele z materiałowej tapicerki, niezbędne funkcje do przygód w terenie – w tym płytę ochronną skrzyni biegów, przedniego zawieszenia oraz skrzyni rozdzielczej, jak również płytę ochronną zbiornika paliwa, system zarządzania trakcją Selec-terrain z trybami Sport i Rock, zaczep holowniczy w kolorze czerwonym, opona dojazdowa 215/60R17 oraz naklejka na maskę i całoroczne maty podłogowe.

Wybór układów napędowych

Najnowszy Jeep Renegade 2024 oferuje dwa hybrydowe układy napędowe: e-Hybrid i 4xe Plug-in Hybrid. Napęd e-Hybrid w sposób automatyczny zarządza przełączaniem się układu napędowego pomiędzy napędem w pełni elektrycznym, hybrydowym i spalinowym, w zależności od stanu naładowania 48V akumulatora, warunków jazdy i innych parametrów monitorowanych w czasie rzeczywistym. Jeep e-Hybrid oferuje w pełni elektryczny napęd przy ruszaniu, przy niskich prędkościach i podczas manewrów parkingowych. To innowacyjne rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o automatycznym ładowaniu 48V akumulatora: automatycznie odzyskuje on energię podczas hamowania lub zwalniania. Oznacza to brak konieczności doładowywania z zewnątrz, przy jednoczesnej możliwości korzystania z napędu elektrycznego. Z kolei napęd 4xe Plug-in Hybrid wykorzystuje zarówno silnik elektryczny, jak i spalinowy, gdzie większy moment obrotowy generowany przez elektryczną jednostkę napędową oraz możliwość jego precyzyjnej regulacji, zapewnia jeszcze większe możliwości napędu 4×4 w każdym terenie. Wraz z rokiem modelowym 2024, Renegade wprowadza nową, zoptymalizowaną kalibrację silnika i akumulatora, zarówno w wersji e-Hybrid, jak i 4xe Plug-in Hybrid, co w połączeniu z wprowadzeniem nowych 18-calowych opon klasy A+ poprawi zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 5% (dane sprzed homologacji).