JEEP: NOWY RENEGADE W HYBRYDOWEJ WERSJI PLUG-IN

Jeep_Reneg-PHEV_1

Nowy Jeep Renegade Plug-in Hybrid (PHEV) został zaprezentowany w samym sercu Paryża w ekskluzywnym salonie producenta na Polach Elizejskich.

Nowy model można podziwiać do 25 września podczas targów Playground przeznaczonych dla fanów i sympatyków marki oraz różnego rodzaju sportów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Jeep aktywnie współpracuje z WSL (World Surf League), LNB (Ligue Nationale de Basket) i JeepELITE.

Jeep_Reneg-PHEV_2

Prezentowany w wersji Trailhawk, Renegade PHEV, ma wyposażenie podkreślające silny charakter modelu, a jednocześnie jest ekologiczny, przyjazny dla środowiska miejskiego i oferuje zasięg około 50 km bez emisji CO2 w trybie w pełni elektrycznym.

W celu zapewnienia tych parametrów, Renegade łączy 1,3-litrowy silnik benzynowy turbo GSE z silnikiem elektrycznym umieszczonym między kołami tylnymi, zasilany przez zestaw akumulatorów, które można ładować podczas jazdy lub za pomocą zewnętrznego gniazdka elektrycznego: w domu, korzystając z wydajnej ładowarki typu Wallbox lub w publicznie dostępnych punktach ładowania.

Czas ładowania może wynosić od półtorej godziny do trzech godzin, w zależności od rodzaju gniazdka.

Jeep_Reneg-PHEV_3

Połączenie silnika spalinowego i silnika elektrycznego zapewnia wyjątkowe osiągi i przyjemność z jazdy: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 7 sek., emisję CO2 poniżej 50 g/km (NEDC) i maksymalną prędkość na silniku elektrycznym 130 km/h. Moc samochodu wynosi 190 KM lub 240 KM, w zależności od wersji wyposażenia.

Przede wszystkim, dzięki nowej technologii hybrydowej i wyższemu momentowi obrotowemu zapewnianemu poprzez połączenie dwóch źródeł zasilania, Jeep Renegade jeszcze lepiej radzi sobie podczas jazdy w terenie. Auto ma napęd na cztery koła (eAWD). Tylna oś nie jest napędzana przez wał napędowy, ale przez specjalny silnik elektryczny. Pozwala to na oddzielenie dwóch osi i niezależne kontrolowanie momentu obrotowego w bardziej skuteczny sposób, niż system mechaniczny.

Jeep Renegade PHEV wyróżnia się wygodnym wnętrzem, a także systemem Uconnect z 8,4-calowym ekranem HD oraz ze specjalnym menu, które pozwala kierowcy kontrolować codzienną jazdę hybrydą.

Jeep_Reneg-PHEV_4

Selec- Terrain znajduje się w tym samym miejscu przed dźwignią zmiany biegów, natomiast obok niej pojawia się selektor do jazdy hybrydowej, umożliwiający kierowcy wybór pomiędzy następującymi trybami:

– Hybrid – tryb optymalizujący moc w celu zminimalizowania zużycia paliwa. Silnik spalinowy i silnik elektryczny współpracują ze sobą w zależności od rodzaju drogi, z fazami odzyskiwania energii podczas hamowania;
– eSave – silnik spalinowy może utrzymywać lub ładować akumulator podczas jazdy (opcje wyboru dla kierowcy);
– Electric – tryb w pełni elektryczny, który zapewnia zasięg elektryczny około 50 kilometrów.

Zmodyfikowany, 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT pokazuje nowe informacje kierowcy: poziom naładowania akumulatora, zasięg w trybie elektrycznym, spalinowym oraz kombinowanym, procent mocy i poziomy ładowania. Kolorowy ekran 8,4-calowy Uconnect ma nowe zakładki, jak przepływ mocy, historia jazdy, czasy ładowania, eSave oraz różne ustawienia ładowania.

Marka Jeep wprowadza nowe modele z hybrydową, elektryczną wersją plug-in.