JENOX: AKUMULATORY Z NAGRODĄ ZŁOTY HIT 2012

J1_ATT00494

Producent akumulatorów, firma Jenox z Chodzieży została uhonorowana najwyższą statuetką „Złoty Hit 2012” w konkursie Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionu.

Finałowa gala XVIII konkursu Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionu Wielkopolskiego odbyła się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ideą samego przedsięwzięcia jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
AKUMULATORY JENOX


Konkurs służy również promocji walorów gospodarczych i ekologicznych regionu, jego powiatów i gmin. Sama nagroda ma swój rodowód sięgający połowy lat 90.

W tym roku w Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 289 przedsiębiorstw. W różnych kategoriach wybrano 84 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do trzech przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży.

– Tytuł „ZŁOTY HIT 2012” za dynamikę sprzedaży wysokiej jakości akumulatorów dzięki pozyskiwaniu nowych rynków zbytu w kraju i za granicą, stanowi dla nas nie lada wyróżnienie. Jest bowiem ukoronowaniem, a jednocześnie podsumowaniem wieloletniej polityki synergicznego rozwoju prowadzonego przez nasze przedsiębiorstwo. To, co świadczy o sile naszej firmy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, to wysoce wyspecjalizowany zespół ekspertów, dzięki któremu jesteśmy w stanie stworzyć wysokiej jakości produkty stanowiące odpowiedź na rosnące wymagania naszych klientów – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o.

J 2_ATT00491

To nie jedyny „HIT”, który otrzymało przedsiębiorstwo z Chodzieży, gdyż było ono laureatem tej statuetki w 2002 i 2003 roku. Wśród wielu nagród, którymi uhonorowana została firma Jenox Akumulatory sp. z o.o. należy wymienić między innymi: Złoty Medal MTM 1999, Tytuł „Gazela Biznesu 2002”, Godło „Dobre Bo Polskie” oraz Róża Biznesu w kategorii Produkt za 2003 rok.

Produkty marki Jenox stanowią cztery serie akumulatorów: Gold, Classic, Taxi i Hobby o zróżnicowanych parametrach technicznych. Sukces swoich wyrobów firma zawdzięcza ich niezawodności i zaawansowaniu technologicznemu. To wszystko w połączeniu z korzystną ceną i jakością sprawiło, że akumulatory Jenox cieszą się uznaniem rzeszy kierowców. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju. Ponad połowę sprzedaży stanowi jednak eksport, obejmujący kilkanaście krajów w całej Europie, do których należą między innymi: Niemcy, Francja, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja, Czechy, Słowacja, Estonia, Litwa, Rosja i Białoruś. Firma może się również poszczycić sprzedażą swoich produktów do Australii.

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Ponadto w tym roku zamierza uruchomić linię produkcyjną umożliwiającą ładowanie akumulatorów kwasowych za pomocą systemu formacji z recyrkulacją elektrolitu. W planach są już jednak kolejne inwestycje.