KAJTO TUŻ ZA PODIUM W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA

Kajetan Kajetanowicz został zajął 4. miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, organizowanego przez Przegląd Sportowy oraz telewizję Polsat.

Kajto, jako pierwszy kierowca rajdowy od 2017 roku, znalazł się w gronie piętnastu najlepszych polskich sportowców, co samo w sobie było już bardzo dużym wyróżnieniem.


Zobacz także:

RAJDY


 

Plebiscyt rozgrywany jest już od 1926 roku. Kapituła konkursu doceniła wyniki pilotowanego przez Macieja Szczepaniaka kierowcy Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team, który w roku mocno skomplikowanym przez pandemię koronawirusa, wywalczył drugie z rzędu podium w klasyfikacji sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, m.in. wygrywając Rajd Turcji i zdobywając 2. miejsce w Rajdzie Sardynii.

Po ogłoszeniu nominowanej piętnastki najlepszych sportowców wszystko było w rękach kibiców. Wyniki głosowania pokazały, jak wielkim wsparciem i zaufaniem swoich fanów cieszy się Kajto. Przed nim uplasowały się tylko takie gwiazdy, jak Kamil Stoch, Iga Świątek i Robert Lewandowski. Tuż za Kajetanowiczem znalazł się drugi przedstawiciel motorsportu, ubiegłoroczny zwycięzca, żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

Każdy sportowiec z pierwszej dziesiątki nominowanych otrzymał Statuetkę Czempiona. Kajetanowiczowi statuetkę wręczyła prawdziwa legenda rajdów samochodowych, Maciej Wisławski, z którym Kajto tworzył załogę w mistrzostwach Polski w latach 2007- 08.

– Podium mistrzostw świata na koniec sezonu to dla mnie coś więcej niż spełnienie marzeń, bo kiedy zaczynałem starty w rajdach, moim celem było zdobycie pieniędzy na paliwo do mojego rajdowego malucha, a teraz… a teraz siedzę wśród wybitnych sportowców naszego kraju. W moim biurze, czyli na prawym fotelu mojej rajdówki, mam Maćka – z pewnością jednego z najlepszych pilotów na świecie. Pracuję z profesjonalistami z mojego zespołu, których serca do walki są tak wielkie, że pewnie nie zmieściłyby się w tej sali… Mam wspaniałych partnerów i wiernych kibiców! Szczerze mówiąc, czuję się, jakbym był tutaj w imieniu tych wszystkich ludzi! Dziękuję Wam! Dziękuję mojej rodzinie, Wy wiecie! Nie potrafię się powstrzymać i powiem coś, co pewnie powiedziałby każdy fan motoryzacji będący na moim miejscu: ta nominacja to wielkie święto dla każdego miłośnika samochodów, bowiem po wielu, wielu latach, sporty samochodowe wracają do pierwszej dziesiątki Plebiscytu! To również było moim marzeniem, i Wy mi to daliście… Dziękuję! – komentował Kajetanowicz.

Choć sezon 2020 dopiero się zakończył, Kajto i cały zespół Lotos Rally Team szykują się już do następnego, w którym ponownie będą chcieli podnieść sobie poprzeczkę. Na jednym z ostatnich treningów, kierowcao zaprezentował swoją treningową Subaru Imprezę w nowych, widowiskowych barwach. Na zimowych testach Kajetanowicz sprawdzał różne modele opon, również te z kolcami, które w śnieżnych warunkach „wgryzają się” w podłoże i zapewniają znacznie lepszą przyczepność.

Dodatkowym elementem treningu była także jazda po zmroku, która wymaga od kierowców jeszcze większej koncentracji. Wszystko po to, by na starcie sezonu 2021 móc zaprezentować jeszcze wyższą formę i zdobywać kolejne zwycięstwa dla kibiców, którzy swoją wdzięczność za dotychczasowe sukcesy wyrazili chociażby w głosowaniu w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020.