KALENDARZ METZELERA 2019: GRADKA DLA CUSTOM CRUISERÓW

Ways-Cruising1

Metzeler przedstawił kalendarz na rok 2019, który zgodnie z tradycją został zaprezentowany w dwóch odsłonach. Klasyczna edycja została wydana specjalnie na jubileusz 25-lecia istnienia marki.

Jej motywem przewodnim jest swoisty pojedynek pomiędzy motocyklami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, który uwieczniono na czarno- białych zdjęciach.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

OPONY


 

Ways-Cruising2

Tegoroczną wersję tematyczną kalendarza zatytułowano „Ways of Cruising” i jest ona dedykowana rynkowi modyfikowanych motocykli, na którym niemiecka marka opon miała zawsze silną pozycję. W 2019 roku zapowiadana jest również premiera nowej opony Cruisetec – modelu Custom Touring, który optymalizuje osiągi motocykli z silnikami V-Twin.

Właściciele Cruiserów znani są z bardzo wysokich wymagań dotyczących ogumienia. Pokonując kolejne kilometry potrafią docenić komfort, który pozwala cieszyć się radością z jazdy. Ich oczekiwania dotyczące opon są oczywiste: muszą oferować niezawodność i pewność, niezależnie od warunków panujących na drodze, zapewniając jednocześnie wysoką wytrzymałość.

Ways-Cruising3

Metzeler to marka znana z pionierskich technologii, która w swojej ofercie posiada rozwiązania odpowiednie dla każdego motocyklisty. Niezależnie od tego, czy jeździsz potężnym krążownikiem najnowszej generacji i chcesz podnieść osiągi swojej maszyny, czy też szukasz opon wytrzymujących ogromne przebiegi, nowa gama opon Metzeler 2019 dostosowana jest do potrzeb nawet najbardziej wymagających motocyklistów.

Niezależnie od tego, jaki styl jazdy preferujesz, najważniejsza jest satysfakcja z jazdy i przyjemność czerpana z pokonywanej drogi. Zaprezentowane na stronach kalendarza „Ways of Cruising” zdjęcia, reprezentują nowoczesne podejście i nowe style, które pojawiły się w turystyce motocyklowej, obok klasycznego cruisingu. Poszukiwanie najlepszych osiągów stanowi pomost z ponadczasowym, klasycznym wydaniem kalendarza, który przywraca do życia bohaterów z minionych lat.

Ways-Cruising4

W kalendarzu znajdziemy wiele postaci znanych w świecie jednośladów – od Barry’ego Sheene’a, Angeli Nieto i Börji Janssona (styczeń- luty), przez Phila Reada i Jarno Saarinena (maj- czerwiec), aż po Giacomo Agostinina (listopad- grudzień). To tylko kilka legendarnych sylwetek, które znalazły się w kalendarzu.

Metzeler to niemiecka marka produkująca opony motocyklowe o wysokiej jakość i najlepszych osiągach. Założona ponad 100 lat temu w Monachium, firma zawsze miała na celu ciągły rozwój produktów wykorzystujących najlepsze rozwiązania technologiczne, które są w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom współczesnych motocyklistów.

Ways-Cruising5

Historia Metzelera pisana jest wspólnie z rozwojem motocykli. Od wykorzystywania w konstrukcji nowoczesnych materiałów i opracowywaniu innowacyjnych wzorów bieżnika, aż po wprowadzenie zaawansowanych mieszanek w ogumieniu. Niemiecka marka od zawsze znajduje się w czołówce rozwijanych technologii.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 1994 r., kultowy już kalendarz marki Metzeler „Classic Moments” błyskawicznie zyskał popularność fanów, dzięki niepowtarzalnym zdjęciom z ulic, torów i bezdroży. To prawdziwy motocyklowy świat, w którym firma od wielu lat osiąga sukcesy.

Ways-Cruising6

Sesje zdjęciowe do edycji kalendarza na rok 2019 zrealizowano we Włoszech, na bazie projektu HH Global z Bergamo. W edycji klasycznej znalazły się również opisy w językach angielskim i niemieckim. Autorami zdjęć do kalendarza tematycznego „Ways of cruising” są Bena Ott, Goetz Goeppert, Volker Rost i Tom O’Connor.

W wersji klasycznej, znajdziemy natomiast fotografie, które stanowią częścią archiwum Text & Technik Verlag z niemieckiego Weissach. Kalendarz został wydrukowany w limitowanym nakładzie 6000 kopii przez Grafiche Antiga SpA, na wysokiej jakości papierze, a obie okładki (przednia i tylna), zostały nadrukowane na wyjątkowym papierze z połyskiem.