KARTING: GORĄCY I TRUDNY TOR POZNAŃ

K 1_M4UU5274

Kolejna, 5 już seria Rok Cup Poland zawitała tym razem do podpoznańskiego Przeźmierowa, gdzie po trzyletniej przerwie, ponownie odbywają się także zawody kartingowe. Wykorzystująca częściowo tor samochodowo- motocyklowy pętla kartingowa została znacznie zmodernizowana.

Położono nowy asfalt, zmieniono krawężniki (tzw. tarki) i znacznie poprawiono infrastrukturę obiektu. Szybka trasa stanowiła jednak nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla sprzętu, który musiał pracować na najwyższych obrotach.


Zobacz także:
SPORT


Jan Antoszewski zajął piąte i szóste miejsce w biegach finałowych, co po dodaniu wyników z pierwszego dnia, dało mu dziewiąte miejsce w klasyfikacji całych zawodów, rozegranych w upalny weekend na Torze Poznań. Jednocześnie podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion pozostaje liderem klasy Mini Rok.

Po znakomitym występie podczas poprzedniej rundy Rok Cup Poland w Starym Kisielinie, gdzie po trzech zwycięstwach Jan Antoszewski pewnie triumfował w całych zawodach, 12-latek należał do faworytów także zawodów Przeźmierowie. Tym razem jednak nie wszystko poszło po jego myśli, ale punkty za 9 miejsce pozwoliły mu utrzymać przewagę w klasyfikacji generalnej kategorii Mini Rok po pięciu seriach.

Na Torze Poznań Fundacja Wierczuk Race Promotion przeprowadziła kolejną akcję charytatywną Kart for Life i Kart & Smile. Autorem najszybszych czasów okrążeń podczas obydwu dni zawodów tym razem był Adrian Janicki, a beneficjentem nagrody finansowej zostały Rodzinny Dom Dziecka nr 5 i Centrum Wspierania Rodzin “Swoboda” z Poznania. Podopieczni tych ośrodków, wraz ze swoimi wychowawcami, byli gośćmi Fundacji Wierczuk Race Promotion podczas tych zawodów.

K 2_IMG_3446