KARTING: MARATON W BELGII; ZGŁOSZENIA DO PIKC

W najbliższą sobotę rozpocznie się wyścig na 1000 kilometrów na jednym z belgijskich torów kartingowych w mieście Eupen. Tymczasem w kraju trwają zgłoszenia do PIKC – oficjalnych eliminacji krajowych do startu w KWC (Kart World Championship 4 stroke).

W Belgii nasz kraj będzie reprezentować między innymi zespół Eagles Poland w biało – czerwonych kombinezonach.

W poniedziałek zespół odbył ostatni trening na Warszawskim torze RCW, w czwartek z rana wyrusza by pokonać ponad 1200 kilometrową trasę, a w piątek odbyć trening i poznać tor.

Podczas wyścigu zespół czeka ponad 16 godzin nie przerwanej walki o pierwsze miejsce na podium.

– Będziemy starać się godnie reprezentować nasz kraj podczas wyścigu – mówi Marcin Gawor, szef zespołu. Pojedziemy do końca i nie poddamy się w walce o najwyższe podium. Nasi sponsorzy uwierzyli w nas i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby ich nie zawieść.

Na stronie serwisu www.PolskiKarting.com.pl oraz na FanPage zespołu będzie można na bieżąco obserwować poczynania zespołu.

POLISH INDOOR KART CHAMPIONSHIP

PIKC to jedyne i oficjalne eliminacje krajowe, które dają możliwość wyłonienia najlepszych kierowców do startu w KWC (Kart World Championship 4 stroke) – czyli w wolnym tłumaczeniu Kartingowe Mistrzostwa Świata Czterosuwów, czyli gokartów amatorskich. Zawodnikami mistrzostw w 90 proc. są to amatorzy, których hobby jest karting halowy.

Halowe Mistrzostwa Świata w Kartingu odbywają się od 2005 roku. W ubiegłym roku impreza ta odbywała się na belgijskim torze Eupener Karting. Zgromadziła ona prawie 200 zawodników z całego Świata (m.in. z Brazylii, USA, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Węgier, Austrii, Szwecji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Kolumbii, Danii czy Chin), którzy przez 6 dni rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Nie zabrakło również Polaków, którzy awansowali do ścisłego finału Sztafety Narodów.

Aby zostać reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata wystarczy spełnić wymagania PIKC: opłacić wpisowe i wziąć udział w zawodach. Nagrodami głównymi dla trzech pierwszych zawodników będą okolicznościowe puchary oraz certyfikaty potwierdzające opłatę wpisowego na Mistrzostwach Świata w Kartingu Halowym (KWC), które odbędą się w Niemczech w dniach 23 – 28 lipca – w wysokości 380 euro każdy! Zwycięzcy (TOP3), znajdą się w składzie zespołu “PIKC – Poland” na KWC 2012.

Każdy z zawodników oprócz rywalizacji indywidualnej, będzie również uzupełniać konto punktowe zespołu. Drużyna złożona z najlepszych w Polsce specjalistów kartingu halowego na pewno będzie walczyć o jak najwyższą pozycję.

Oto kilka słów o obiekcie, na którym odbędą się eliminacje:

“To zdecydowanie najlepszy tor tego typu w Polsce. Jest znakomicie wyprofilowany.” – wypowiedź Roberta Kubicy po zakończeniu wyścigu, który odbył się w Silver Gokart Center.

“Muszę przyznać, że obiekt zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie ma takiego drugiego toru kartingowego w Polsce i przyznam szczerze, że naprawdę rzadko spotyka się takie tory na świecie (…) Najczęściej musimy wyjeżdżać do Włoch, ponieważ w Polsce poza tym szczecińskim torem nie ma takich możliwości (…) miałem okazję pojeździć tutaj w ramach treningu i przyznaję, że to czysta przyjemność.” – wypowiedź Karola Basza, najlepszego polskiego kartingowca, piątego zawodnika Mistrzostw Świata w kartingu w kategorii KF1.

Wymagania:
– zawodnicy urodzeni przed 23.07.1997 r.,
– waga minimum 60 kg,
– zapoznanie się z regulaminem PIKC,
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
– opłata wpisowego w wysokości 260 zł.

Miejsce PIKC: Silver Gokart Center, Rondo Hermana Hakena 1, Szczecin: www.silverhotel.pl.