KENWORTH: MODEL T680 CIĘŻARÓWKĄ ROKU 2013

K 1_gphoto_4

Aerodynamiczny Kenworth T680 z silnikiem PACCAR MX-13 został uhonorowany tytułem Ciężarówka Roku 2013 w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań, przyznawanym przez organizację amerykańskich dealerów samochodów ciężarowych na dorocznej konwencji ATD i Expo w Orlando na Florydzie.

– Firma Kenworth jest bardzo zadowolona ze zdobycia tego zaszczytnego tytułu. Jest to ogromny zaszczyt posiadania miana Ciężarówki Roku 2013 w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań, przyznawaną przez ATD. Kenworth T680 ze swoją kabiną o 2,1-metrowej szerokości, ustanawia nowy standard jakości w branży osiągając bardzo wysoką efektywność paliwową, oferując wyjątkową stylizację, aerodynamiczną sylwetkę i wzorcowe rozwiązanie wnętrza kabiny – powiedział Gary Moore, dyrektor generalny Kenworth i wiceprezes PACCAR Inc.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Kenworth T680 jest dostępny z 76″ kabiną sypialną bądź dzienną i jest standardowo wyposażony w silnik PACCAR MX-13 o mocy do 500 KM i momencie obrotowym 1850 lb.-ft. Tłoczona, aluminiowa kabina wykonywana jest przy pomocy robotów w fabrykach Kenworth i spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez klientów i dealerów. Kenworth T680 uzyskał też nagrodę SmartWay Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i jest najbardziej aerodynamiczną ciężarówką w 90-letniej historii firmy Kenworth. Model T700 marki Kenworth otrzymał już tytuł Ciężarówki Roku w segmencie pojazdów do ciężkich zastosowań w roku 2011.

ATD zrzesza około 2 000 dealerów średnich i ciężkich samochodów ciężarowych i jest członkiem National Automobile Dealers Association (NADA).

Kenworth Truck Company jest czołowym producentem ciężkich i średnich samochodów ciężarowych.

Informacji o marce Kenworth dostępne są na stronie http://www.kenworth.com/. Kenworth jest częścią koncernu PACCAR Inc.

K 2_image001