KENWORTH: NOWY SPECJALISTYCZNY MODEL T880

KW050819 034

Podczas corocznego pokazu Mid-America Trucking Show odbywającego się w Louisville w stanie Kentucky, firma Kenworth zaprezentowała nowy ciężarowy samochód Kenworth T880. Posiada on wykonaną z tłoczonych elementów aluminiowych kabinę o szerokości 2,1 metra.

Stanowi ona doskonałe miejsce do pracy, dzięki wykorzystaniu panoramicznej szyby, pięcioelementowej pokrywy silnika, o 30 procent większemu kątowi otwarcia drzwi oraz najlepszego w branży oświetlenia przedniego dla pojazdów ciężarowych.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Kenworth T880 wyposażony jest w 12,9 litrowy silnik PACCAR MX-13. Ta oszczędna jednostka napędowa dla samochodów ciężarowych osiąga teraz moc 500 KM i maksymalny moment obrotowy 2500 Nm. Kenworth T880 jest pojazdem opracowanym do zastosowania w różnych wersjach: wywrotka, betonomieszarka, śmieciarka oraz pojazd do przewozu ponadgabarytów. Model T880 pojawi się w sprzedaży w lecie 2013 roku.

– Nowy Kenworth T880 kontynuuje tradycję producenta, który oferuje jakość, nowoczesność i zaawansowane technologie, tworząc najlepsze w branży, wytrzymałe i niezawodne wyspecjalizowane samochody ciężarowe – powiedział Gary Moore, wiceprezes firmy PACCAR oraz dyrektor naczelny Kenworth. Odbiorcy i kierowcy pojazdów użytkowych potrzebują wytrzymałych samochodów o niskich kosztach eksploatacji, które będą się doskonale sprawdzały w trudnych warunkach. Nie mamy wątpliwości, że Kenworth T880 przewyższy oczekiwania klientów.