KIA: CEE’D NAGRODZONA W KONKURSIE DESIGN

Kia cee’d drugiej generacji zdobyła Wyróżnienie Specjalne w konkursie German Design Awards 2013 w kategorii „Transport i Przestrzeń Publiczna”.

Jury złożone z 30 ekspertów w dziedzinie stylistyki pojazdów oraz nauki i biznesu doceniło zarówno walory estetyczne modelu, jak i jego funkcjonalność. To kolejny dowód uznania dla nowego cee’da, który w czerwcu 2012 został laureatem konkursu Automotive Brand Contest.

– Wyróżnienie dla nowego cee’da w tak prestiżowym konkursie, jakim jest German Design Awards, jest dla nas wielkim powodem do dumy i najlepszym potwierdzeniem, że europejski zespół projektowy, pod przewodnictwem Gregory’ego Guillaume, sprostał ogromnemu wyzwaniu, jakim niewątpliwie było stworzenie nowej odsłony modelu przełomowego dla całej marki Kia. Druga generacja cee’d wyzwala więcej emocji i ma bardziej wyrazisty charakter niż jego poprzednik. To samochód, który dzięki swoim proporcjom zyskał bardzo dynamiczny i atrakcyjny wygląd klasy premium, a swoją dojrzałością przekonuje do zakupu nawet ekspertów z dziedziny motoryzacji i designu – powiedział Peter Schreyer, szef biura projektowego Kia Motors Corporation.

Oficjalne rozdanie nagród German Design Awards odbędzie się 15 lutego 2013 roku we Frankfurcie, podczas największych targów branży wnętrzarskiej, gospodarstwa domowego, dekoratorstwa i designu Ambiente.