KIA: CEE’D ZASKAKUJE – NAJBEZPIECZNIEJSZY W RANKINGU

8a -kia_9

Zgodnie z opublikowanym ostatnio rankingiem szwedzkiej agencji ubezpieczeniowej Folksam, Kia cee’d pierwszej generacji (oferowanej na rynkach europejskich w latach 2009-2012) jest w kategoriach ogólnych – najbezpieczniejszym pojazdem segmentu B i C.

Raport zatytułowany został „Jak bezpieczny jest Twój samochód”. Folksam ocenia, że pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego Kia cee’d przewyższa o 38 procent średnią dla samochodów używanych tej klasy wciąż znajdujących się w eksploatacji.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


Publikowany w okresach dwuletnich raport zawiera dane dotyczące rzeczywistych wypadków drogowych na obszarze Szwecji oraz wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP, którym poddawane są praktycznie wszystkie samochody oferowane w Europie. Wnioski oparte są na informacjach odnoszących się do 158 000 wypadków drogowych w latach 1994-2013, kiedy to obrażenia odniosło 38 000 osób. I to właśnie stanowi podstawę dla ogólnej oceny bezpieczeństwa samochodów w poszczególnych klasach i segmentach rynkowych.

Oprócz wyników testowych EuroNCAP, raport Folksam uwzględnia dane dotyczące ochrony kręgosłupa szyjnego, działania systemów kontroli trakcji oraz samoczynnej inicjacji hamowania w sytuacjach awaryjnych – jako trzech głównych elementów przyjętych za najważniejsze dla ograniczenia obrażeń odnoszonych przez pasażerów samochodu w wypadkach drogowych.

W gronie innych pojazdów marki Kia zakwalifikowanych jako „Safest Choice” raportu 2013 Folksam (tj. spełniających określone przez tą agencję wymogi bezpieczeństwa), znalazły się także samochody Kia Rio, Soul, Sportage i Sorento, co dowodzi zaangażowania marki w produkcję samochodów o coraz wyższym stopniu bezpieczeństwa dla nabywców indywidualnych i flotowych.