KIA XCEED Z TYTUŁEM PRODUCT DESIGN W KONKURSIE RED DOT 2020

W prestiżowym konkursie Red Dot wyróżnienie za design zdobył najnowszy miejski crossover marki Kia – XCeed. Triumfował on w kategorii „Product Design”.

Crossover jest już czwartym modelem z rodziny Ceed, który został uhonorowany tytułem w tym konkursie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jednocześnie nagroda dla XCeeda to już 25 nagrodą w Red Dot dla aut marki Kia od 2009 roku. W ubiegłym roku triumfowały Ceed, Ceed kombi i ProCeed.

Na początku roku nowy miejski crossover zdobył wyróżnienie w konkursie iF Award. W 2019 roku XCeed otrzymał również prestiżową Złotą Kierownicę w Niemczech i zdobył tytuł w kategorii Urban Car w konkursie Women’s World Car of the Year. Nowy model zwyciężył także w polskiej edycji Car of The Year 2020.

Samochód, łączy funkcjonalność kompaktowego SUV-a z dynamiczną sylwetką i precyzją prowadzenia hatchbacka. Zapewnia przestronność wnętrza oraz pojemność bagażnika. Oferuje dynamiczne wrażenia z jazdy oraz zapewnia komfort podróżowania. Wygodna pozycja za kierownicą bardziej przypomina tę znaną z tradycyjnych hatchbacków.

Nowe auto jest oferowany wyłącznie w Europie i został zaprojektowany w europejskim studiu projektowym Kia Motors we Frankfurcie nad Menem. Trafiło do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku i, jak dotychczas, znalazło ponad 20 000 nabywców. Nowa wersja ze zelektryfikowanym, hybrydowym zespołem napędowym – XCeed Plug-in Hybrid – debiutowała w pierwszym kwartale 2020 roku.

Nagrody Red Dot są przyznawane w trzech kategoriach (Product Design, Brands & Communication oraz Design Concept). W skład jury wchodzi 40 niezależnych stylistów, profesorów akademii sztuk pięknych i dziennikarzy z całego świata. W 2020 r. do udziału w konkursie zgłoszono ponad 6 500 produktów z 60 krajów świata.