LA AUTO SHOW 2012: CHEVROLET – WKRÓTCE FUNKCJA SIRI

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Los Angeles Chevrolet poinformował, że na początku przyszłego roku amerykańskie wersje Chevroletów Spark i Sonic (odpowiednik europejskiego Aveo) zostaną wyposażone w funkcję Siri, czyli inteligentnego asystenta, który wykonuje polecenia głosowe wydane przez użytkownika.

Użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone’a (4S lub nowszego) z systemem operacyjnym iOS 6 mogą za pośrednictwem standardowego systemu Chevrolet MyLink zlecić funkcji Siri wykonanie wielu różnych zadań. W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy. W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierującego, Siri za pośrednictwem trybu Eyes Free umożliwia interakcję użytkownika z jego iPhone’em wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych i bez podświetlania ekranu urządzenia.

Użytkownik musi jedynie połączyć iPhone’a z systemem MyLink za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz skorzystać z przycisku zlokalizowanego na kole kierownicy w celu rozpoczęcia i zakończenia sesji z Siri w trybie Eyes Free.

W Stanach Zjednoczonych właściciele modeli Spark i Sonic RS mogą wykorzystywać funkcję Siri w trybie Eyes Free i w ten sposób:
– dzwonić do osób z listy kontaktów zapisanej w telefonie;
– odtwarzać utwory muzyczne z biblioteki iTunes, a także automatycznie przełączać źródło muzyki z radia na iPod;
– odsłuchiwać, tworzyć i wysyłać wiadomości typu iMessage lub wiadomości tekstowe na jakikolwiek numer telefonu lub do osoby zapisanej na liście kontaktów;
– dodawać wpisy w kalendarzu;
– ograniczać czynniki wpływające na rozproszenie uwagi kierującego poprzez niepodświetlanie wyświetlacza telefonu nawet wówczas, gdy Siri odpowiada na proste pytania odnośnie wyników sportowych lub podaje informacje na temat dni wolnych od pracy;
– w trybie Eyes Free funkcja Siri nie udzieli odpowiedzi na skomplikowane pytania wymagające wyświetlenia strony internetowej.

– Funkcja Siri Eyes Free będzie dostępna w modelach Spark i Sonic zanim pojawi się w luksusowych markach – to wiele mówi o podejściu Chevroleta do nabywców niewielkich samochodów – powiedziała Cristi Landy, dyrektor marketingu Chevroleta ds. małych samochodów. Bezpieczne, łatwe w eksploatacji, niezawodne i mobilne funkcje przyłączeniowe to obecnie nasz priorytet, a Siri rozwija funkcjonalność systemu MyLink i daje kierowcy niespotykane wrażenia z eksploatacji pojazdu.