LEXUS: NOWY MODEL RX WYRÓŻNIONY W TESTACH IIHS

lexus_rx_450h1

Nowy Lexus RX został kompleksowo przetestowany przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), niezależna instytucję zajmującą się bezpieczeństwem pojazdów.

Dzięki ulepszonej konstrukcji i unowocześnionym systemom bezpieczeństwa czynnego auto otrzymało specjalne wyróżnienie Top Safety Pick.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Nowy RX zdobył najwyższą ocenę Good we wszystkich sześciu próbach zderzeniowych. A więc w testach przedniego zderzenia średnią częścią samochodu, a także małą przednią częścią po stronach kierowcy i pasażera, uderzenia w bok, wytrzymałości dachu i ochrony głów pasażerów.

lexus_rx_450h2

W nowej odsłonie SUV-a bezpieczeństwo podnoszą dodatkowe wzmocnienia w przednim zderzaku oraz konstrukcji samochodu. Szerokie zastosowanie znajdują też spawanie laserowe, zgrzewanie punktowe oraz kleje o wysokiej wytrzymałości.

Najwyższą ocenę Superior zdobył również system przeciwkolizyjny. Układ zapobiegł zderzeniu z samochodem znajdującym się z przodu w obu scenariuszach testowych – przy prędkościach 12 i 25 mil/h. Odświeżony RX w standardzie dysponuje najnowszym pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +.

lexus_rx_450h3

W jego skład wchodzą m.in. układ zapobiegający zderzeniom z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w ciągu dnia, a także system rozpoznawania znaków drogowych. W standardzie auto dysponuje również asystentem pasa ruchu i aktywnym tempomatem.

Nowe auto to czwarty model marki wyróżniony w tym roku przez Insurance Institute for Highway Safety. Najwyższe oceny Top Safety Pick+ otrzymały wcześniej ES oraz UX i NX.