LEXUS: POWSTANIE MNIEJSZY CROSSOVER NIŻ MODEL UX

lexus_ux_11

Lexus UX, który ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku, jest najmniejszym crossoverem w ofercie marki. W przyszłości może się to jednak zmienić.

Japoński producent rozważa stworzenie mniejszego auta. Samochód mógłby być następcą modelu CT.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Takie rozwiązanie wynika z wypowiedzi wiceprezydenta Lexusa. Koji Sato, wiceprezydent Lexusa, nie potwierdza, ani nie zaprzecza, że japońska marka zamierza zbudować jeszcze mniejszego crossovera.

lexus_ux_12

– Nie mogę jasno powiedzieć, że zmierzamy w takim kierunku. Ale rozważamy wszystkie możliwości – powiedział przedstawiciel japońskiej marki dziennikarzom brytyjskiego magazynu Autocar.

Taki samochód byłby pozycjonowany poniżej UX-a, a jego bazowa cena z pewnością byłaby niższa. Obecnie najmniejszy crossover w ofercie Lexusa kosztuje na polskim rynku od 140 tys. zł.

Mniejszy, ale nie tańszy

Pozycja w gamie i wielkość nie muszą jednak oznaczać, że niższa cena miałaby jedną z najistotniejszych cech nowego modelu Lexusa.

lexus_ux_13

– Mniejszy nie zawsze oznacza tańszy, trendy się zmieniają – mówi Koji Sato.

Jeśli taki samochód powstanie, to jego cennik będzie najpewniej pozwalał na szeroką możliwość konfiguracji i cechował się dużą rozpiętością cen.

– Tym, czego chcą nabywcy jest indywidualność – podkreśla wiceprezydent Lexusa.

Kolejny crossover w ofercie marki może być następcą hatchbacka CT. Według ostatnich pogłosek ten model ma doczekać się następnej odsłony za około dwa lata.

lexus_ux_14

Przyszłość sportowych Lexusów pewna

Sato odniósł się również do przyszłości sportowych modeli Lexusa. I potwierdził, że marka będzie nadal produkować mocne, ekscytujące samochody o wysokich osiągach.

– Musimy zaspokajać potrzeby ludzi, którzy cieszą się prowadzeniem – mówi.

Najpewniej już w przyszłym roku do sprzedaży trafi Lexus LC w wersji kabriolet. Wiele wskazuje na to, że marka pracuje również nad jeszcze mocniejszym modelem LC F. Ponadto mówi się o mocnym, sportowym SUV-ie japońskiego producenta.