LEXUS: PREMIERA NOWEGO, FLAGOWEGO MODELU LX JUŻ 13 PAŹDZIERNIKA

Lexus przygotował nową generację swojego flagowego SUV-a. Najnowsza odsłona modelu LX zadebiutuje w środę 13 października. Luksusowa terenówka mocno się zmieniła.

Lexus zaprezentuje nową generację swojego największego SUV-a w czasie wydarzeń w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (gdzie luksusowe terenówki znajdują wielu nabywców). Prezentacje odbędą się w środę 13 października o 18:30 polskiego czasu.


Zobacz także:

ECO

PREMIERY


 

W tym samym momencie ruszy premiera online, która pozwoli zobaczyć auto miłośnikom marki w pozostałych częściach globu. Obejrzymy ją na żywo w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=uXj2ISnZnsU. Hasłem przewodnim pokazu jest „Adventure awaits” (Przygoda czeka).

Zapowiadając premierę, Lexus podzielił się zdjęciem przedstawiającym tył flagowego SUV-a w nowym wydaniu oraz krótkim filmem. Możemy wyczytać z nich sporo informacji. Potężną tylną klapę – typową dla luksusowej terenówki – przecina teraz pozioma listwa świetlna. Taki zabieg stylistyczny nie dziwi nikogo, kto zna nowe Lexusy – podobne rozwiązanie styliści japońskiego producenta zastosowali w modelach NX czy UX.

Na pokrywie bagażnika znalazło się też – zgodnie z pojawiającymi się wcześniej pogłoskami – oznaczenie LX 600. Wiemy zatem, że LX będzie dostępny z mocnym silnikiem benzynowym. Prawdopodobnie będzie to nowa jednostka 3.5 V6 z dwiema turbosprężarkami, podobna do tej, którą Toyota montuje w pokazanym niedawno Land Cruiserze 300. Motor wytwarza 415 KM i 650 Nm. Dla porównania kierowca aktualnego Lexusa LX 570 ma do dyspozycji około 390 KM oraz niecałe 550 Nm.

Na ten moment to jednak spekulacje. Wszystkiego dowiemy się 13 października.