LEXUS: RX DOSTĘPNY W LIMITOWANEJ WERSJI BLACK LINE

Lexus rozszerza ofertę samochodów dostępnych w limitowanej wersji Black Line. Najnowszym jest RX na rok modelowy 2021.

SUV otrzymuje sportowy wygląd, wyjątkowe barwy i dwie wersje napędowe. Produkcja specjalnego auta będzie mocno ograniczona.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Elementami charakterystycznymi dla Lexusa RX w wersji Black Line są grafiki po bokach auta, czarne, 20-calowe obręcze kół oraz wykończenie atrapy chłodnicy i obudów lusterek w tym samym kolorze.

Specjalna wersja bazuje na odmianie F Sport, stąd dodatkowe oznaczenia, sportowe amortyzatory oraz bardziej agresywny wygląd przodu i tyłu. Nadwozie może być pokryte białym lakierem Ultra White lub zupełnie nowym, niebieskim Grecian Water.

W środku samochód otrzymuje czarną tapicerkę z białymi akcentami i niebieskimi przeszyciami. Japończycy dokładają też zarezerwowane dla odmiany Black Line dywaniki, wykładzinę bagażnika oraz pokrowiec na kluczyki. A z wersją F Sport limitowany RX dzieli dodatkowo cyfrowe, sportowe zegary z okrągłym pierścieniem, dźwignię skrzyni biegów wykończoną perforowaną skórą oraz ozdobne wstawki i nakładki na pedały wykonane z aluminium.

Amerykański oddział Lexusa podkreśla, że opracowując wyposażenie modelu, uwzględnił uwagi swoich dilerów i użytkowników.

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi łącznie 1 000 egzemplarzy Lexusa RX Black Line, w tym 750 sztuk modelu RX 350 z konwencjonalnym napędem spalinowym i 250 aut w odmianie hybrydowej 450h. RX to pierwszy model Lexusa z tej limitowanej serii dostępny w dwoma napędami do wyboru.

RX 350 Black Line jest wyceniony na 50 635 dolarów, a więc około 185 tys. zł, natomiast ceny RX 450h Black Line zaczynają się od 51 885 dolarów (ok. 190 tys. zł).

Tak jak w przypadku innych aut z serii Black Line, wraz z limitowanym Lexusem RX właściciel otrzyma dwie walizki podróżne uznanej firmy Zero Halliburton. Obie zostały polakierowane na czarno, otrzymały chromowane logo z napisem Zero Halliburton for Lexus, skórzaną metkę z wytłoczonym symbolem japońskiej marki oraz podszewkę o wzorze nawiązującym do stylistyki atrap chłodnic samochodów Lexusa.

To kolejny model Lexusa dostępny w wersji Black Line. W ostatnich tygodniach amerykański oddział marki pokazał sedana ES w takiej odmianie. A wcześniej na rynek trafiły crossover NX oraz limuzyny IS i GS w tym specjalnym wariancie.