LIPSK 2012: JAZDY PRÓBNE NA TARGACH AMI

AMI – nie znaczy tylko popatrzeć, ale również samemu przetestować! Gdy na początku czerwca 2012 w Lipsku zaczynają się jedyne w tym roku Międzynarodowe Targi Samochodowe, dla odwiedzających znaczy to tylko jedno: spakować prawo jazdy i ruszyć do Lipska.

W sumie 22 producentów samochodów oferować będzie jazdy próbne po lipskich drogach ponad 100 różnymi modelami: od ekonomicznego małego samochodu, po zrywny Cabrio. Obecne będą również liczne samochody posiadające alternatywne rodzaje napędu. Szczególną atrakcją jest fakt, iż odwiedzający targi po raz pierwszy będą mogli przetestować, gotowe do wprowadzenia na rynek, pojazdy elektryczne. Osiem różnych modeli zasilanych certyfikowanym prądem ekologicznym poprzez stację szybkiego ładowania czeka na fanów motoryzacji w Lipsku.

Doświadczyć AMI to znaleźć wymarzony samochód i od razu sprawdzić jego możliwości podczas jazdy próbnej. Na Ami 2012 odwiedzający mogą nie tylko obejrzeć najróżniejsze modele samochodów, ale też wiele z nich przetestować. Autostrada, drogi krajowe i lokalne znajdują się bezpośrednio obok terenów targowych i umożliwiają intensywne testy we wszystkich sytuacjach drogowych. Podczas poprzedniej edycji targów AMI 2010 zarejestrowano aż 20 000 jazd próbnych.

W tym roku z racji większej ilości dostępnych samochodów liczba ta z pewnością zostanie przekroczona. Szeroki wachlarz ofert jazd testowych sięga od małych ekonomicznych samochodów jak Seat Ibiza i VW up!, poprzez SUV-y, m.in.:. Audi Q3 i Mazdę CX-5, aż po samochody sportowe takie jak na przykład Hyundai Genesis Coupé czy Mercedes-Benz SLK 250.

Dzięki jazdom próbnym po różnych drogach kierowca może dużo dowiedzieć się o wybranych modelach. Czy otworzyć dach Cabrio podczas jazdy w promiennym słońcu, a może śmignąć sportowym samochodem po autostradzie i poczuć wiatr we włosach? A może lepiej przekonać się o ekonomice i sprawności samochodu hybrydowego na drogach miejskich? Na targach AMI będzie można bardzo dokładnie przetestować łącznie ponad 100 różnych modeli.

– Oferta jazd próbnych jest cechą charakterystyczną targów AMI i w tym wymiarze jedyna w Europie. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem samochodu, ma szansę podczas naszej imprezy na zdobycie praktycznego doświadczenia, testując wymarzony model, bądź też może sprawdzić przyjazny środowisku samochód przyszłości – podkreśla Matthias Kober, dyrektor targów AMI.

Silnik hybrydowy, gaz ziemny, prąd : alternatywne napędy są gotowe do wprowadzenia na rynek. Szczególną atrakcją podczas tegorocznych targów AMI będzie bogata oferta jazd próbnych „eko-samochodami“. Obok pojazdów hybrydowych (np. Toyota), na gaz LPG (np. Lada), czy na gaz ziemny (m.in. erdgas mobil) po raz pierwszy na AMI mogą zostać sprawdzone pod względem praktyczności gotowe do sprzedaży samochody elektryczne.

Cztery międzynarodowe (Citroen, Nissan, Renault, Toyota) i trzy niemieckie marki (Opel, Smart, VW) udostępniają swoje pojazdy. Odwiedzający będą mogli przetestować łącznie osiem różnych modeli w normalnym ruchu drogowym i przekonać się osobiście o cechach wybranych modeli oraz o potencjale napędu elektrycznego.