LOS ANGELES 2019: NOWY VW ID. SPACE VIZZION W PEŁNEJ KRASIE

vw-id-nowy-la1

Na Salonie Samochodowym Los Angeles Motor Show po raz pierwszy zaprezentowany zostanie nowy model Volkswagena – ID. Space Vizzion.

Światowy debiut studyjnego modelu będzie miał miejsce w przeddzień otwarcia targów motoryzacyjnych.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

LOS ANGELES 2019


 

Nowy model z rodziny ID. to kolejny samochód stworzony z myślą o nowej erze w motoryzacji i odzwierciedlający nowy sposób myślenia o mobilności.

vw-id-nowy-la2

ID. Space Vizzion to nowatorskie kombi, które aerodynamiczną sylwetkę typową dla aut klasy Gran Turismo łączy z przestronnością SUV-a. Design nowego auta nawiązuje do stylistyki pozostałych modeli z rodziny ID., auto ma jednak własny charakter.

– Do tej pory modele z rodziny ID. pokazywały, co jest możliwe w przypadku samochodów elektrycznych w każdym typowym segmencie. ID. Space Vizzion to przedstawiciel nowej klasy – mówi Klaus Bischoff, szef Volkswagen Design.

vw-id-nowy-la3

Nowy samochód jest oparty na modułowej platformie MEB, skonstruowanej przez Volkswagena dla samochodów elektrycznych nowej ery. MEB w pełni wykorzystuje techniczne możliwości, które daje elektromobilność i zapewnia duży zasięg, dynamiczne właściwości jezdne i zupełnie nowy poziom łączności ze światem zewnętrznym.

Najnowszy model studyjny Volkswagena wyróżnia się świetną aerodynamiką, którą zapewniają m.in. precyzyjnie zaprojektowana przednia część auta oraz dach, w których są wykonane otwory kierunkujące strugę powietrza. Znakomita aerodynamika oraz wydajny układ napędowy gwarantują pojazdowi zasięg do 590 kilometrów (WLTP) lub 300 mil (EPA).

vw-id-nowy-la4

Wnętrze jest maksymalnie funkcjonalne, samochód obsługuje się intuicyjnie za pomocą cyfrowego kokpitu. Elementy wykonano z ekologicznych materiałów, takich jak – na przykład – AppleSkin, czyli rodzaj nowej sztucznej skóry z udziałem resztek powstających przy produkcji soku jabłkowego.

ID. Space Vizzion to samochód studyjny, ale nie dream car. W wersji produkcyjnej wyjedzie na ulice pod koniec 2021 roku. Auto będzie oferowane w różnych wersjach przygotowanych na rynki Ameryki Północnej, Europy oraz Chin.

vw-id-nowy-la5