MAREK SZKOPEK Z KOLEJNYM TYTUŁEM

Zawodnik Team Recykl i Automobilklubu Polski, Marek Szkopek zdobył w niedzielę kolejny tegoroczny tytuł. Po podwójnym zwycięstwie w Poznaniu i przypieczętowaniu tytułu Mistrza Polski Supersport, teraz Marek był bezkonkurencyjny w chorwackiej Rijece w siódmej rundzie Alpe Adria.

Szkopek najpierw wygrał kwalifikacje, a podczas wyścigu prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia wpadając na metę z pięciosekundową przewagą nad Thomasem Berghammerem. Zwycięstwo w Chorwacji oznacza, że Marek na dwie rundy przed końcem tegorocznego sezonu Alpe Adria jest już mistrzem tej serii i spokojnie może przygotowywać się do finału mistrzostw Europy, które odbędą się 7 października w hiszpańskim Albacete. W siedmiu tegorocznych wyścigach Alpe Adria Marek Szkopek sześć razy stawał na podium, z czego trzy ostatnie wyścigi wygrał.

Marek Szkopek, Mistrz Polski i Alpe Adria Supersport: Wspaniale się czuje, jestem bardzo szczęśliwy z wygranej w Rijece oraz z klasyfikacji generalnej Alpe Adria. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, Grupie Recykl za wiarę i wsparcie oraz Pirelli za pomoc techniczną i merytoryczną. Przed nami wielki finał Mistrzostw Europy na których również dam z siebie wszystko i postaram się wygrać.

Bartek Lewandowski, manager Team Recykl: Jestem bardzo dumny z Marka i całego zespołu. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że już dziś będziemy cieszyć się z tytułu, ale zwycięstwo w Rijece to potwierdzenie wspaniałej formy i dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy w Albacete.

Rijeka wyniki wyścigu Supersport
1. Marek Szkopek;
2. Thomas Berghammer;
3. Jiri Broz;
4. Matthias Juranitsch;
5. Jochen Rotter.

Klasyfikacja Alpe Adria Supersport (po 7 wyścigach)
1. Marek Szkopek – 147 pkt.;
2. Igor Kalab – 84 pkt.;
3. Stefan Kerschbaumer – 82 pkt.;
4. Thomas Berghammer – 78 pkt.;
5. David Latr – 77 pkt.