MAZDA: KLIENCI W EUROPIE ZADOWOLENI

Mazda wkroczyła w rok 2012 uzyskując doskonałe wyniki z czterech niezależnych źródeł badających jakość i zadowolenie klientów w Europie. W Niemczech Mazda ponownie potwierdziła swoją wysoką pozycję w najnowszym Rankingu Jakości Auto Bild, plasując się na 2. miejscu wśród 20 marek objętych badaniem – wyprzedzając producentów samochodów klasy premium, takich jak BMW, Mercedes i Audi.

Ocena każdej marki w tym badaniu jakości przyznawana jest na podstawie Raportu TÜV (dane zbierane są podczas przeglądów wykonywanych przez Niemiecką Agencję Kontroli Technicznej), przeprowadzanego na dystansie 100 000 km oraz Badania Warsztatów, a także ankiety dla posiadaczy samochodów przeprowadzonej wśród czytelników, historii akcji serwisowych produktu w danym roku i uwag nadesłanych do redakcji magazynu.

Według najnowszego badania zadowolenia klientów J.D. Power, przeprowadzonego we Włoszech, klienci Mazdy zgłosili najmniej problemów technicznych w swoich samochodach. Mazda zajęła 1. miejsce za jakość i niezawodność oraz 4. miejsce w ogólnym rankingu, na 28 marek obecnych na tym ważnym europejskim rynku.

W Holandii Mazda3 została wyróżniona nagrodą AutoWeek Satisfaction Award w kategorii samochodów kompaktowych, przyznawaną dla modeli z roku 2009 i 2010. Mazda3 nie tylko pokonała rywali, takich jak Toyota Prius, Toyota Corolla, Audi A3 czy Volkswagen Golf, ale zajęła też 4. pozycję w klasyfikacji ogólnej.

Jury składające się z ekspertów Chorwackiego Związku Motoryzacji przyznało obecnej gamie samochodów Mazdy Złotą Odznakę Jakości. Jurorzy docenili również Mazdę CX-5, kompaktowy SUV nowej generacji, któremu przyznali tytuł najlepszego samochodu z napędem 4×4 w roku 2011. Model CX-5 zostanie wprowadzony na rynek europejski wiosną tego roku i będzie wyposażony w innowacyjne technologie SKYACTIV.