MAZDA: KONKURS DESIGN 2014 ROZSTRZYGNIĘTY – PADŁ REKORD

MD_1

Zakończyła się 5. edycja ogólnopolskiego konkursu Mazda Design dla projektantów i wielbicieli designu. W czasie trwania konkursu wpłynęło 1237 prac, w tym 909 w kategorii suknia wieczorowa KODO i 328 w kategorii samochód luksusowy Mazda.

To rekordowa liczba zgłoszeń w historii konkursu. Oprócz Ikuo Maedy i Janusza Kaniewskiego w jury zasiadali również Anna Dereszowska oraz duet projektantów Paprocki & Brzozowski.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Jako kryterium oceny brano pod uwagę oryginalność i innowacyjność, estetykę oraz nawiązanie do motywu KODO: Dusza Ruchu. Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy oddawali również internauci.

MD_2

– Nagroda główna została przyznana futurystycznej, zjawiskowej rzeźbie limuzyny Mazdy przyszłości, która w bezkompromisowy sposób porusza wyobraźnię, inspiruje i prowokuje technologię. Natomiast zwycięska suknia wieczorowa w szlachetny sposób łączy europejską tradycję haute couture i intuicyjnie odczytywany motyw japoński – zaskakujące rozcięcie, dokonane jak gdyby precyzyjnym mieczem samuraja. Co ważne, obydwie kreacje – samochód i suknia – zdają się być stworzone do wspólnego występu, co świadczy o trafnym odczytaniu spójnej filozofii marki Mazda przez ich twórców – wyjaśnia Janusz Kaniewski, przewodniczący jury.

MD_3

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 16 maja podczas pokazu najnowszej kolekcji Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.

LAUREACI KONKURSU MAZDA DESIGN 2014

* Nagroda Grand Prix w kategorii samochód luksusowy Mazda: Maciej Meroniuk, absolwent Instytutu Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej, od czterech lat pracuje jako specjalista ds. wizualizacji produktu 3D

* Nagroda Grand Prix w kategorii suknia wieczorowa: Weronika Oleś, ukończyła liceum plastyczne w Katowicach, następnie wzornictwo na Politechnice Radomskiej, obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – kierunek projektowanie ubioru.

* Wyróżnienia: Joanna Ciszak (suknia), Łukasz Myszyński (samochód), Michał Koziołek (dodatkowe – samochód).

Nagroda pieniężna kategorii Grand Prix to 10 tysięcy złotych (opłacony podatek). Realizacja prototypu samochodu w skali 1:5 podczas stażu w pracowni Janusz Kaniewski Design oraz realizacja projektu sukni przez duet Paprocki & Brzozowski.

MD_4