MAZDA: LIMITOWANA WERSJA MX-5 SPRING 2012

Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu MX-5 – Spring 2012, która pojawi się
w salonach sprzedaży już w kwietniu br. Wersja Spring to połączenie sportowej jazdy i designu z poszerzoną listą wyposażenia.

Obejmuje ona dodatkowe elementy stylizacyjne i podnoszące komfort użytkowania, jak również nowoczesny system nawigacji Mazdy z technologią Tom-Tom.

Wierna duchowi Zoom-Zoom, nowa Mazda MX-5 Spring 2012 szczyci się rozkładem masy pomiędzy osiami 50:50 i precyzyjnym prowadzeniem. Mocy 126 KM dostarcza 1,8-litrowy benzynowy silnik, połączony z 5-biegową ręczną skrzynią. Wersja Spring wyposażona jest w automatycznie składany twardy dach (składa się w zaledwie 12 sekund).

We wnętrzu, pokrycia siedzeń wykonane są ze skóry premium „Havana Brown”, z kontrastującymi szarymi szwami, współgrającej ze wstawkami w panelach drzwi. Dodano specjalne elementy wystroju wnętrza, w skład których wchodzą: panel w kolorze czarnym fortepianowym i lśniąca czerń wykończenia pałąka antykapotażowego, chromowane obramowania zegarów i wlotów powietrza oraz srebrne uchwyty drzwi i obramowania głośników.

Wersja specjalna MX-5 Spring 2012 wyposażona jest także w pierwszy w samochodach Mazdy system nawigacji, oparty na technologii TomTom. System audio nie tylko ma wejścia AUX i USB, lecz także może być w pełni zintegrowany z iPod-em.

MX-5 w wersji specjalnej jest także ekonomiczna w użytkowaniu – odznacza się niewielkim zużyciem paliwa i niską emisją CO2.

WERSJA SPECJALNA MX-5 SPRING 2012

Wyposażenie dodatkowe:

– cztery kolory nadwozia: Radiant Ebony (nowy, specjalny dla MX-5 Spring), Brilliant Black, Metropolitan Grey i Crystal White Pearl;
– chromowane obramowanie zewnętrznych klamek drzwi;
– chromowane obramowanie wlotu powietrza w zderzaku;
– chromowane wnętrza głównych lamp;
– biały klosz trzeciego światła stop;
– 17-calowe aluminiowe koła wykończone w jasnym stalowym kolorze;
– tapicerka skórzana premium Havana Brown z pięciostopniowym ogrzewaniem siedzeń dla kierowcy i pasażera;
– wstawki w panelach drzwi Havana Brown;
– szare kontrastowe przeszycia siedzeń, obszyta skórą kierownica i dźwignia hamulca ręcznego oraz panele drzwiowe;
– chromowane pierścienie wokół zegarów i nawiewów wentylacji;
– srebrne wewnętrzne uchwyty drzwi;
– dekoracyjny panel deski rozdzielczej w czerni fortepianowej i błyszczące czarne pokrywy pałąka antykapotażowego;
– system nawigacyjny Mazdy z technologią TomTom;
– aluminiowe pedały;
– rozpórka górnych mocowań amortyzatorów.

Nawigacja, ze zintegrowanym w desce rozdzielczej ekranem dotykowym o przekątnej 5,8 cala, oferuje obraz o wysokiej rozdzielczości i funkcję wyszukiwania Google. System działa w 26 różnych europejskich językach i ma pamięć 4 GB, z mapami pokrywającymi 99 procent powierzchni Europy, które można kwartalnie aktualizować (niezbędna jest subskrypcja).

Pakiet nawigacji obejmuje złącze telefoniczne Bluetooth i gniazdo audio z zewnętrznym mikrofonem. Jest też standardowo wyposażony w odtwarzacz CD i radio z funkcją podłączania urządzeń typu iPod, iPhone (przez opcjonalnie dostępny przewód) oraz odtwarzania plików MP3 CD. Sterowanie całym systemem odbywa się z kierownicy.

Cena wersji MX-5 Spring 2012: 102 700 złotych brutto.