MAZDA MX-5 CUP: TRZECIA I CZWARTA RUNDA PUCHARU NA TORZE POZNAŃ

Dziś i jutro na torze w Poznaniu odbędzie się trzecia i czwarta runda nowego pucharu wyścigowego Mazda MX-5 Cup Poland, organizowanego w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na tor wyjedzie sześć 200-konnych roadsterów przygotowanych przez warszawską firmę TG Auto.

Na torze Poznań zobaczymy podczas tego weekendu w klasyfikacji Mazda MX-5 Cup 6 samochodów, którymi pojadą Marcin Fedder, Krzysztof Siadkowski, Marcin Siadkowski, Grzegorz Grzybowski, Krzysztof Ratajczak oraz powracający na tor znany dziennikarz TVN Turbo Łukasz Byśkiniewicz.


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP


 

Ponadto w stawce 32 samochodów zgłoszonych do sobotniego dwugodzinnego wyścigu Endurance znajdą się dwie załogi w Mazdach MX-5. Będą to bracia Krzysztof i Marcin Siadkowscy oraz Grzegorz Grzybowski i Marcin Fedder.

Swoje pierwsze kroki w motorsporcie stawiałem właśnie na torze wyścigowym blisko 15 lat temu – powiedział Łukasz Byśkiniewicz. – Potem skupiłem się na rajdach, ale teraz bardzo się cieszę z powrotu na tor. Po szutrowym początku sezonu rajdowego, start w Poznaniu będzie świetnym elementem przygotowań do nadchodzących rajdów asfaltowych. Szczególną radość sprawia mi fakt startu tylnonapędową Mazdą MX-5, która nawet w wersji cywilnej słynie ze znakomitego prowadzenia i radości z jazdy. Z tym większą niecierpliwością czekam na wyścigowy weekend.

Wszystkie samochody bez najmniejszego uszczerbku wytrzymały pierwsze dwie rundy – powiedział dyrektor pucharu Paweł Skucha. – Stan zużycia poszczególnych zespołów był całkowicie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Nie było absolutnie żadnych niespodzianek. Na drugi wyścigowy weekend w sezonie jedziemy z wielkimi nadziejami na znakomite ściganie. Prognoza pogody na cały weekend przewiduje opady deszczu, a to oznacza, że być może kierowców czeka przygoda na mokrym asfalcie i deszczowych oponach. Zapraszamy wszystkich kibiców na tor w Poznaniu. Organizatorzy przewidują wstęp wolny.

Weekend zapowiada się bardzo emocjonująco, bo organizatorzy otrzymali łącznie aż 181 zgłoszeń z wielu państw. Relacje z wyścigów można oglądać na stronie www.wsmp.pl/live

Harmonogram weekendu Pucharu Mazda MX-5 Cup Poland na torze Poznań

Sobota, 3 lipca
11.10 Wyścig 1 (25’)
16.00 Wyścig Endurance (2 godziny)

Niedziela, 4 lipca
11.05 Sesja kwalifikacja Q2 (15’)
16.35 Wyścig 2 (20’)