MAZDA: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA ODŚWIEŻONĄ MX-5 Z ROCZNIKA 2023 (CENY)

Mazda MX-5 z rocznika modelowego 2023 oferuje nowy kolor nadwozia, wiele opcji konfiguracji dachu i kolorystyki wnętrza, a także nowe poziomy wyposażenia o kompletnych specyfikacjach.

Nowy kolor nadwozia Zircon Sand zastępuje dotychczasowy kolor Polymetal Grey, a miękki dach – składany i rozkładany błyskawicznie jednym ruchem ręki – jest teraz dostępny w kolorze brązowym, który zastępuje dotychczasowe burgundowe wykończenie.


Zobacz także:

MASERATI: PIERWSZE ZDJĘCIA PROTOTYPOWEGO GRANCABRIO

PREMIERY


 

Nowa, trzypoziomowa struktura wersji wyposażenia oferuje klientom wybór pomiędzy wersją podstawową Prime-Line (niedostępna w Polsce), średnią Exclusive-Line oraz najwyższą Homura. Samochody wersji Exclusive-Line i Homura mogą być wyposażone w opcjonalny pakiet systemów wspomagania kierowcy Driver Assistance, który uzupełnia bogatą gamę technologii wspomagania kierowcy i-Activsense dostępną w modelu MX-5 w standardzie.

Wersja Homura została wzbogacona o liczne elementy sportowe, takie jak fotele Recaro, amortyzatory Bilstein, rozpórkę kielichów przedniego zawieszenia i czarne nakładki na lusterka. Wersje Homura z silnikiem 2,0 Skyactiv-G o mocy 184 KM są dodatkowo wyposażone w układ hamulcowy Brembo i kute felgi BBS. W ofercie dostępna jest również wersja Homura z silnikiem 1,5 Skyactiv-G1 o mocy 132 KM rozpoznawalna dzięki felgom RAYS.

Dwa nowe modele specjalne – Kazari i Kizuna – wyróżniają się niepowtarzalnymi kombinacjami kolorów: Kazari jest wyposażona w skórzaną tapicerkę Nappa w kolorze terakoty i jest dostępny z miękkim dachem w kolorze brązowym lub twardym dachem w kolorze czarnym dla odmiany RF, podczas gdy Kizuna łączy białą skórzaną tapicerkę Nappa z niebieskim miękkim dachem lub czarnym twardym dachem w nadwoziu RF. Oba te modele są standardowo wyposażone w pakiet systemów wspomagania kierowcy Driver Assistance.

Atrakcyjność uznanej przez ekspertów Mazdy MX-5 stale rośnie, choć na rynku ten model, sprzedany w 1,1 miliona egzemplarzy, jest już od ponad trzech dekad. Są ku temu dobre powody: roadster – zdobywca tytułu World Car Design of the Year – ewoluował z upływem lat w zapierającym dech w piersiach stylu, ale zawsze pozostał wierny filozofii Jinba-Ittai, która łączy kierowcę i samochód w doskonałej harmonii.

Dealerzy w Polsce przyjmują już zamówienia na Mazdę MX-5 z rocznika modelowego 2023<. Ceny zaczynają się od 151 900 zł/strong> za bogato wyposażoną wersję Exclusive-Line z nadwoziem Soft Top i silnikiem 2,0 Skyactiv-G o mocy 184 KM.