MAZDA: RX-VISION NAJPIĘKNIEJSZYM MODELEM KONCEPCYJNYM (FOTO)

mazd_vis1

Mazda RX-VISION, model napędzany silnikiem rotorowym, otrzymała nagrodę 31. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku”.

Nowy sportowy model, laureat Festival Automobile International, będzie prezentowany na wystawie w Hôtel National des Invalides w Paryżu do 31 stycznia.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

TOKIO 2015: KONCEPCYJNA MAZDA RX – VISION


 

Ikuo Maeda, główny projektant Mazdy, odebrał nagrodę wraz z Kevinem Ricem – dyrektorem ds. designu w Europie, Julienem Montoussem – jego odpowiednikiem w regionie Ameryki Północnej oraz projektantem Mazdy – Norihito Iwao. To kolejne wyróżnienie dla globalnego działu projektowego Mazdy, który we wrześniu odebrał trzy nagrody w konkursie Automotive Brand Contest 2015, w tym prestiżową „Zespół Roku”.

Mazda RX-VISION została nominowana obok Bentleya Exp10 Speed 6, Peugeota Fractal oraz Porsche Mission E i stanęła na podium razem z tym ostatnim.

mazd_vis9

Zaprezentowany premierowo na salonie samochodowym Tokyo Motor Show 2015 w listopadzie, RX-VISION jest przykładem ducha rywalizacji Mazdy. Ten najnowszy model koncepcyjny jest ekspresyjnym wyrazem koncepcji stylistycznej „KODO – Dusza Ruchu”. Gładko przechodzące linie podkreślają sportowy charakter, przy jednoczesnym składaniu hołdu bogatemu dziedzictwu Mazdy w produkcji samochodów z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś. W istocie: kompaktowy układ napędowy z silnikiem Wankla pozwala na znaczne obniżenie pokrywy silnika. Fani marki z pewnością chcieliby, aby to dzieło trafiło do produkcji.

“Nagroda za koncepcję trafia do samochodu, który najlepiej uosabia kreatywność i nowe trendy. Jest to jedna z czterech głównych nagród w tej corocznej imprezie, a zwycięzcy wybierani są przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów ze świata sportów motorowych, architektury, mody i designu” – wyjaśniają organizatorzy festiwalu.

Mazda RX-VISION: wybrane dane techniczne
– liczba miejsc: 2;
– wymiary (długość × szerokość × wysokość w mm): 4389 × 1925 × 1160;
– rozstaw osi (w mm): 2700;
– silnik: SKYACTIV-R;
– układ napędu: na tylne koła, silnik z przodu;
– rozmiar opon (przód – tył): 245/40 R20 – 285/35 R20;
– rozmiar felg (przód – tył): 20 × 9,5J – 20 × 11J.