MAZDA: ZAPROSZENIE NA DOMOWE SEANSE FILMÓW

Mazda Motor Poland jest w tym roku partnerem motoryzacyjnym festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Ze względu na obecną sytuację, planowany na maj impreza została przeniesiona na wrzesień.

Fani dobrego kina dokumentalnego mogą jednak wypełnić ten wyjątkowy czas projekcjami wybranych filmów festiwalowych podczas specjalnych seansów online.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przez kolejne cztery wtorki, Mazda Motor Poland zaprasza do wspólnego oglądania najlepszych filmów dokumentalnych ostatnich lat (pierwszy seans już za nami – 7 kwietnia wyświetlony został „Zamknij się i graj na pianinie” w reżyserii Philippa Jedicke’a). Unikalny przegląd najciekawszych produkcji z poprzednich edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity udostępniany będzie bezpłatnie na platformie cda.pl.

Każdej projekcji towarzyszyć będzie wprowadzenie przygotowane przez gości specjalnych – ekspertów z dziedziny kina, kultury i ekologii, którzy przybliżą widzom kontekst dokumentów z całego świata. Klimat pierwszego seansu – „Zamknij się i graj na pianinie”, opowiadającego historię muzyka Chilly’ego Gonzalesa, przybliżali dziennikarz Bartek Chaciński i pianistka Hania Rani.

Seanse filmowe będą dostępne przez link opublikowany na wydarzeniu na Facebooku, które można znaleźć wpisując #WMoimStylu oraz pod linkiem: https://bit.ly/2UHJkB8

– Akcja #WMoimStylu, którą prowadzimy już od zeszłego roku, to niemal dokumentalny projekt Mazdy, ukazujący codzienność wybranych artystów i rzemieślników, osób mających niezłomną determinację, by realizować swoje pasje z niezwykłą dbałością o jakość i wysoki poziom artystyczny. Hasło tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity “Czułość do świata” nabiera w obliczu aktualnej sytuacji związanej w wybuchem pandemii szczególnego znaczenia. To nie tylko hasło przewodnie festiwalu, ale także wyzwanie dla twórców i nas – wszystkich widzów, odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Możliwość lepszego poznania świata dzięki kultowym filmom dokumentalnym jest potrzebna do zrozumienia rzeczywistości, w której żyjemy – mówi Zuzanna Glinkowska, Communication Manager Mazda Motor Poland.

W oczekiwaniu na 17. edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 4-13 września, w ramach akcji #ZostańWDomu #WMoimStylu zostaną zaprezentowane następujące filmy:
– 14 kwietnia: „Człowiek Delfin” reż. Lefteris Charitos;
– 21 kwietnia: „Sól ziemi” reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders;
– 28 kwietnia: „Duch Bauhausu” reż. Niels Bolbrinker, Thomas Tielsch;
5 maja: „Branford Marsalis. Iluzjonista dźwięku” reż. Reinhold Jaretzky.

Jednocześnie Mazda Motor Poland, stosując się do wytycznych WHO i zaleceń rządu polskiego, utrzymuje działalność swoich autoryzowanych serwisów i większości salonów sprzedaży, by zapewnić mobilność użytkownikom aut marki.