MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2015: KJS O NAGRODĘ SUBARU

mem3

Organizowany przez Automobilklub Krakowski Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozpocznie się pierwszą odsłoną w postaci KJS dla amatorów.

Te zawody zostaną rozegrane w sobotę 21 marca z bazą w Łapanowie, skąd pochodził Janusz Kulig.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

Kierujący amatorskim Memoriałem Dariusz Kowalski informuje o nagrodzie specjalnej, ustanowionej dla najlepszego kierowcy przez Subaru Poland Rally Team. Otóż kierowca zwycięskiej załogi zostanie zaproszony na letnią sesję testową tego zespołu i będzie miał okazję zasiąść na fotelu pilota obok Dominykasa Butvilasa podczas jego jazd.

Wielkim wyróżnieniem dla zwycięzców poszczególnych klas będzie również zakwalifikowanie ich do pokazowych przejazdów w głównych zawodach w Wieliczce.

W kolejny weekend, 28 i 29 marca na ulicznych trasach w Wieliczce odbędzie się 9. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla zawodników licencjonowanych. W sobotę będzie to wieczorny prolog o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Artura Kozioła, na nowej trasie, poprowadzonej dwukrotnie przez Rynek Górny. W niedzielę odbędą się główne biegi wyścigowe ze startem przed Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

– Ta niedzielna część będzie transmitowana przez TVP Kraków nie tylko w programie własnym, ale także na antenach TVP Regionalnej i TVP Sport – informuje Andrzej Borowiczka, dyrektor tej części memoriałowych zawodów.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie klubowej www.automobilklub.krakow.pl i na specjalnej stronie Memoriału www.superos.pl.

GCh
Fot.: Arkadiusz Bar