MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2020: DZIAŁACZE DZIĘKUJĄ

W terminie 3-5 kwietnia 2020 miał odbyć się Platinum 4. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, tradycyjna impreza otwierająca sezon w naszym motosporcie.

Tymczasem 11 marca organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego podjęli decyzję o odwołaniu zawodów.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

– To była dla nas decyzja bardzo trudna, ale w poczuciu odpowiedzialności za sytuację zdrowotną nie mogliśmy postąpić inaczej. Już trzy tygodnie temu stan sanitarno- epidemiologiczny nie pozostawiał złudzeń – należało bez żadnych zastrzeżeń dostosować się do zaleceń zarówno specjalistów ochrony zdrowia, jak i władz od szczebla centralnego aż po samorządowy. Rozwój sytuacji potwierdził, że wtedy postąpiliśmy słusznie – przyznaje Małgorzata Dybczyk, sekretarz Automobilklubu Krakowskiego.

– Dla wszystkich miał to być radosny rajdowy weekend, w tych dniach mieliśmy cieszyć się samochodowymi emocjami, Wieliczka miała być rajdową stolicą Polski. Wirus zniweczył te nadzieje, ale nikt z nas nie wątpi, że za rok będziemy nadal radować się wspaniałym Memoriałem, upamiętniającym Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – stwierdza Andrzej Garycki, inicjator wielickich zawodów i współorganizator wszystkich dotychczasowych edycji Memoriału.

– To jasne, że było nam szczerze żal wspólnie przeprowadzonych i bardzo zaawansowanych przygotowań organizacyjnych, jak również wysiłku zawodników, którzy z ogromnym zainteresowaniem odnosili się do wielickiej imprezy. Dowodem były liczne jak chyba jeszcze nigdy dotąd zgłoszenia, złożone w Automobilklubie Krakowskim. Ubolewamy z powodu odwołania naszej imprezy, ale wychodzimy z założenia, że nie należało żyć złudzeniami, iż uda się przeprowadzenie zaplanowanej na bieżący weekend imprezy – tłumaczy Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Platinum 4. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – sponsorom i partnerom, władzom samorządowym i instytucjom, policji, Straży Miejskiej w Wieliczce i Ochotniczym Strażom Pożarnym, działaczom i wszystkim tym, którzy z najwyższą życzliwością nas wspierali i pomagali. Zarazem uznajemy, że przygotowania były na etapie pełnej gotowości do rozegrania zawodów, co potwierdza zresztą lista zgłoszeń. W tej sytuacji postanawiamy w naszej klubowej kronice zapisać Platinum 4. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jako imprezę zamkniętą i zakończoną, choć w rzeczywistości nie mogła się odbyć. Na rok 2021 zaplanujemy piątą edycję tego Rajdu- Memoriału – dodają przedstawiciele Automobilklubu Krakowskiego.

Przypominamy, że wielickie Memoriały początek swej historii mają w roku 2007. Początkowo miały postać niedzielnego ulicznego wyścigu w Wieliczce, z czasem wzbogaconego o wieczorny prolog w sobotę. Dyrektorem pierwszych dziesięciu edycji był Andrzej Borowiczka, zmarły 9 listopada 2018.

Od roku 2017 Memoriał stał się rasowym rajdem z odcinkami specjalnymi, rozgrywanymi nie tylko w Wieliczce, ale także w okolicznych gminach.

GCh
Fot.: Mariusz Sűss i Fot.: Andrzej Garycki