MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2021: TERMIN PRZEŁOŻONY O MIESIĄC

Automobilklub Krakowski zmienia datę PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

– Mimo naszych starań i zabiegów, włożonych w przygotowanie zaplanowanych na 11 kwietnia zawodów, musieliśmy podjąć trudną, ale jedynie słuszną decyzję o przełożeniu imprezy na termin o miesiąc późniejszy – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

– W obliczu sytuacji epidemiologicznej, bardzo przecież trudnej dla polskiej służby zdrowia, musimy dostosować się do przedłużonych rygorów sanitarnych. Ufamy, że zgłoszeni zawodnicy przyjmą to ze zrozumieniem i zawitają na memoriałowy rajd w niedzielę 9 maja – dodaje Małgorzata Dybczyk.

– Nie przewidujemy zmian co do trasy rajdu, która ma się składać z dwóch przejeżdżanych trzykrotnie odcinków specjalnych. Jeden z oesów na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki będzie mieć długość 5,09 km i taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Druga próba sportowa (2,92 km) będzie wytyczona na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km – przypomina prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

Na ten moment trudno przewidywać, czy publiczność i dziennikarze zostaną dopuszczeni do trasy Memoriału. To wszystko zależy od warunków epidemiologicznych, w których przyjdzie rozgrywać imprezę.

Fot. Mariusz Süss