MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2015: LISTA KJS ZAMKNIĘTA

Rad-Typ 3

Organizowany przez Automobilklub Krakowski Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza będzie mieć pierwszą część już w sobotę 21 marca. W Łapanowie i okolicy zostanie rozegrany KJS pod nazwą 5. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla amatorów.

Kierujący amatorskim Memoriałem Dariusz Kowalski informuje, że wobec bardzo licznych zgłoszeń trzeba było zamknąć listę uczestników na trzy dni przed formalnym terminem.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

– Od kilku lat jesteśmy świadkami podobnej sytuacji: zgłoszenia napływają szybko, wręcz lawinowo, a to stanowi dla nas potwierdzenie popularności i uznania, jakie zaskarbiła sobie nasza impreza. Z pewnością przyczynia się do tego symbolika miejsca – amatorski Memoriał ma bazę w rodzinnym gnieździe nieodżałowanego Janusza Kuliga, a trasy prób sportowych zawsze wytyczamy na tych drogach, po których ścigał się Janusz. Ale każda trasa ma swoje ograniczenia ilościowe, a pojemność naszej wynosi 90 załóg. Po osiągnięciu tego pułapu byliśmy zmuszeni do zamknięcia liczby zgłoszeń – tłumaczy Dariusz Kowalski.

Na liście jest 90 załóg, w tym 11 to licencjonowali goście.

Dariusz Kowalski przypomina o nagrodzie specjalnej, ustanowionej dla najlepszego kierowcy- amatora przez Subaru Poland Rally Team. Kierowca zwycięskiej załogi zostanie zaproszony na letnią sesję testową tego zespołu i usiądzie na fotelu pilota obok Dominykasa Butvilasa podczas jego przejazdów. Wyróżnieniem dla zwycięzców poszczególnych klas będzie też dopuszczenie ich do pokazowych przejazdów w głównych zawodach w Wieliczce, które odbędą się w kolejny weekend, 28 i 29 marca.

Na ulicznych trasach w Wieliczce odbędzie się 9. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla zawodników licencjonowanych. W sobotę wieczorem prolog o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Artura Kozioła, na trasie wiodącej dwukrotnie przez Rynek Górny. W niedzielę główne biegi wyścigowe ze startem przed Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto” i metą obok szybu Daniłowicza.

– Niedzielna część będzie transmitowana przez TVP Kraków w programie własnym, a także na antenach TVP Regionalnej i TVP Sport – informuje Andrzej Borowiczka, dyrektor tej części memoriałowych zawodów.

Szczegóły na stronie www.automobilklub.krakow.pl i na specjalnej stronie Memoriału www.superos.pl.

GCH
Fot.: Dominik Kalamus