MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: KONIEC ZGŁOSZEŃ

Memoriał-Wie

Automobilklub Krakowski przypomina, że termin zgłoszeń do 8. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (Wieliczka, 22-23 marca) upływa 15 marca.

Zawody składają się z dwóch konkurencji. W sobotę 22 marca wieczorem na trasie biegnącej malowniczymi zaułkami zabytkowej części Wieliczki (w tym przez Rynek Górny) zostanie rozegrany prolog, do którego można składać odrębne zgłoszenia. Można też zgłosić się łącznie do prologu i do wyścigu głównego, który odbędzie się w dwóch biegach w pobliżu wielickiej Kopalni Soli.

sponsorenault


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Małgorzata Dybczyk z Automobilklubu Krakowskiego podaje, że do tej pory klub przyjął 20 zgłoszeń. Na liście są m.in. Michał i Grzegorz Bębenkowie, którzy w połowie lat 90. stali się podopiecznymi Janusza Kuliga. Wystartuje także siostrzeniec Bębenków, Mateusz Kubat (ma go pilotować Grzegorz Dachowski). W Wieliczce pojawi się również Piotr „Herbi” Rudzki (wszyscy wymienieni pojadą w Mitsubishi Lancerach). Nie zabraknie czołowych kierowców kategorii 2WD, Jana Chmielewskiego i Szymona Kornickiego (obaj w Citroenach DS3 R3).

Z czołówki wyścigów górskich zgłosili się Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer) i Waldemar Kluza (Mitsubishi Colt Proto). Marcin Kozłowski, parokrotny mistrz GSMP w klasyfikacji „historyków”, zapowiedział start w Fordzie Sierra Cosworth z Michałem Jucewiczem w roli pilota.

Na starcie ma stanąć znany z WSMP Rafał Grzesiński (Mitsubishi Lancer), który w trzech minionych edycjach Memoriału zawsze był na podium generalki, a przed dwoma laty wygrał wielickie zawody. Lancerem ma pojechać także inny kierowca wyścigowy, Damian Łata, nie zabraknie również Macieja Steinhofa.

Andrzej Borowiczka, dyrektor 8. Memoriału dodaje, że limit zgłoszeń do prologu wynosi 35 załóg, z kolei w niedzielnym wyścigu głównym może pojechać 45 załóg.

Szczegóły wielickich zawodów są dostępne na stronie superos.pl.

GCh