MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: ZIMA W WIELICZCE

M_Lotos_3_001 (1)

Powrót zimy mocno dał się we znaki w Małopolsce i nie ominął też Wieliczki. Przed sobotnim prologiem i niedzielnym Superoesem o Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza trwa mobilizacja komunalnych służb drogowych.

Andrzej Garycki ze Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych w Wieliczce, inicjator i współorganizator Memoriału zapewnia, że trasy zawodów będą starannie odśnieżone, a nawierzchnie czarne i w miarę możności suche, ale nie wyklucza też, że jednak mogą być mokre. Garycki potwierdza, że służba drogowa będzie bardzo intensywnie działać na rzecz utrzymania w dobrym stanie nawierzchni ulic, po których będą ścigali się zawodnicy.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


Przy całym uznaniu dla tych wysiłków trzeba jednak pamiętać, że wielką komplikacją mogłyby okazać się opady śniegu lub śnieżne zadymki już podczas trwania zawodów. Ale miejmy nadzieję, że patroni Memoriału czuwają nad tym, by i sobotni prolog, i niedzielny wyścig główny odbyły się w warunkach korzystnych dla zawodników, i sprzyjających także dla publiczności.

Memoriał będzie obfitować nie tylko w sportowe emocje. Organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego postarali się również o dodatkowe atrakcje.

– We wnętrzu Centrum Edukacji i Rekreacji „Solne Miasto”, przed którym będzie start niedzielnych wyścigów, będzie urządzona wystawa sportowych pojazdów. Wśród nich pokażemy m.in. quad naszego najsłynniejszego „dakarowca”, reprezentanta Poland National Team – Rafała Sonika. Będzie potężny Chevrolet Camaro z silnikiem 6,3 dm3 o mocy 435 KM – wylicza Andrzej Garycki ze Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych w Wieliczce, inicjator i współorganizator Memoriału.

Będą również pokazowe przejazdy w wykonaniu m.in. Bartosza Ostałowskiego, który po utracie obu rąk opanował do perfekcji kierowanie przy pomocy stopy driftingowego Nissana z silnikiem o mocy ponad 300 KM. W replice Forda Focusa WRC Janusza Kuliga pojedzie jego chrześniak, Michał Bachula, który z powodzeniem rozpoczyna rajdową karierę. W sportowym Ferrari ujrzymy lidera zespołu „Ich Troje”, Michała Wiśniewskiego. Nie zabraknie Grzegorza Gaca, pilota Mariana Bublewicza w sezonie 1992; tym razem wystąpi jako pilot Roberta Burcharda w Polskim Fiacie 125p, którym obaj z powodzeniem uczestniczyli w niedawnym Rallye Monte Carlo Historique.

Za specjalną zgodę na pokazowy przejazd, udzieloną przez dyrektora zawodów, Andrzeja Borowiczkę, składa podziękowania Jan Chmielewski, Mistrz Polski w grupie R. W charytatywnej aukcji na allegro.pl odbywa się licytacja na rzecz niespełna rocznej, chorej Antosi, którą czeka kosztowna operacja w USA. Zwycięzca aukcji przejedzie trasę wielickiego superoesu u boku Janka w jego rajdowym Citroenie DS3-R3T.

Nakładem wydawnictwa Feniks Media ukazał się magazyn SuperOES nr 19, zawierający szczegółowy informator Memoriału. Będzie on bezpłatnie kolportowany w Wieliczce przed zawodami, jak i w ich trakcie.

Honorowy patronat nad zawodami sprawują Agnieszka, Helena i Jan Kuligowie, Beata Bublewicz oraz burmistrz Wieliczki Artur Kozioł i starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.

GCh

superoes_19