MERCEDES-BENZ VANS: ROZSZERZONE PORTFOLIO MAŁYCH VANÓW I DOSTAWCZAKÓW

Mercedes-Benz Vans poszerza swoje portfolio małych vanów i pojazdów dostawczych – modeli dla klientów prywatnych i komercyjnych.

Mercedes-Benz EQT i eCitan Tourer są teraz dostępne z dużym rozstawem osi i opcjonalnie z maksymalnie siedmioma siedzeniami.


Zobacz relacje:

FORD: SZEROKA GAMA RODZINY TOURNEO – MODELI KTÓRE ZASTĄPIŁY MINIVANY
 

UŻYTKOWE


 

Nowy Citan Mixto i jego elektrycznie napędzany bliźniak eCitan Mixto, które bazują na długiej wersji Citana i eCitana furgonur, zapewniają jeszcze większą funkcjonalność w zastosowaniach komercyjnych. Obydwa modele można już zamawiać.

Ponadto całe portfolio małych vanów i pojazdów dostawczych Mercedes-Benz zostało unowocześnione: wszystkie modele są wyposażone w najnowszą generację intuicyjnie obsługiwanego systemu multimedialnego MBUX z powiększonym ekranem o przekątnej 24,13 cm (9,5 cala). Co więcej, wszystkie mają teraz także nową wielofunkcyjną kierownicę z dotykowymi panelami sterowania. Rozbudowane zostało jednocześnie wyposażenie w systemy bezpieczeństwa i wspomagania.

Jeszcze więcej miejsca: Mercedes-Benz EQT i eCitan Tourer teraz także z dużym rozstawem osi i nawet siedmioma siedzeniami

Nowe wersje Mercedes-Benz EQT i eCitana Tourera łączą elektromobilność z jeszcze większą przestrzenią, oferując również warianty z rozstawem osi większym o 38 centymetrów w porównaniu do standardowego. Dzięki temu są idealnym wprowadzeniem do świata pojazdów w pełni elektrycznych z trójramienną gwiazdą dla rodzin i osób prowadzących aktywny tryb życia.

EQT i eCitan Tourer w wersji długiej pozwalają na jeszcze bardziej różnorodne wykorzystanie wnętrza. Nowością w obu modelach jest możliwość zamontowania trzeciego rzędu siedzeń z dwoma indywidualnymi fotelami, co pozwala na przewiezienie nawet siedmiu osób. W drugim i trzecim rzędzie znalazły się osobne, regulowane i składane fotele wraz zagłówkami z regulacją wysokości. Siedzenia są lekkie i można je łatwo zdemontować, co pozwala na zaaranżowanie wnętrza zgodnie z potrzebami.

Aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom na pokładzie, na zewnętrznych siedzeniach w drugim i trzecim rzędzie oraz na przednim fotelu pasażera zamontowane są uchwyty do fotelików dziecięcych zgodne ze standardem i-Size z mocowaniami ISOFIX i Top Tether. Oznacza to, że w wersjach siedmiomiejscowych dostępnych jest łącznie sześć miejsc na foteliki dziecięce, z czego pięć zgodnych ze standardem i-Size.

W porównaniu do standardowego wariantu w wersji długiej EQT i eCitana Tourera wzrosła także maksymalna pojemność bagażnika i wynosi do 3660 litrów po wyjęciu tylnych siedzeń. Drzwi przesuwne, poszerzone z obu stron do 83 centymetrów, ułatwiają dostęp do drugiego i trzeciego rzędu foteli, podkreślając praktyczność wersji z dużym rozstawem osi w szerokim zakresie zastosowań.

Jeszcze większa wszechstronność: Mercedes-Benz Citan Mixto i eCitan Mixto

Portfolio produktów w segmencie małych pojazdów dostawczych poszerza się o modele Citan Mixto i eCitan Mixto. Obie wersje umożliwiają jeszcze bardziej funkcjonalną aranżację wnętrza i szeroką gamę zastosowań. Kanapa w drugim rzędzie wyposażona jest w funkcję FOLD & LOAD. W normalnej pozycji zapewnia miejsce dla maksymalnie trzech osób, a kratka działowa oddziela pasażerów od ładunku. Po złożeniu siedzeń do pozycji pionowej kanapa przekształca się w elastyczną przegrodę pomiędzy kabiną kierowcy a przestrzenią bagażową. Zwiększa to przestrzeń ładunkową do 3200 litrów (3,2 m3).

Wygodne ładowanie elektrycznych małych vanów i pojazdów dostawczych Mercedes-Benz

Wszystkie w pełni elektryczne modele małych vanów i pojazdów dostawczych są wyposażone w silnik elektryczny o maksymalnej mocy 90 kW i maksymalnym momencie obrotowym 245 Nm. W pracy, w domu czy na publicznych stacjach ładowania można je ładować prądem zmiennym (AC) poprzez ładowarkę pokładową o mocy 11 kW lub opcjonalnie 22 kW (standard dla EQT). Dzięki możliwości szybkiego ładowania za pomocą ładowarki prądu stałego o mocy 80 kW, naładowanie od 10 do 80 procent pojemności baterii (SoC) jest możliwe w zaledwie 38 minut. Odpowiedni czas ładowania „do pełna” zależy od dostępnej infrastruktury i wyposażenia pojazdu. Małe vany i samochody dostawcze są standardowo wyposażone w gniazdo ładowania CCS i kabel do ładowania CCS. Gniazdo ładowania jest wygodnie umieszczone pod gwiazdą Mercedes-Benz w osłonie chłodnicy. Aby zaoszczędzić miejsce, akumulator litowo-jonowy o pojemności użytkowej 45 kWh został zamontowany w podwoziu.

Jeszcze więcej łączności i komfortu: małe pojazdy dostawcze Mercedes-Benz z nowocześniejszym kokpitem i rozszerzonym wyposażeniem standardowym

Wszystkie małe pojazdy dostawcze Mercedes-Benz są teraz wyposażone w najnowszą wersję intuicyjnego systemu multimedialnego MBUX, nowoczesny kokpit z wyświetlaczem o przekątnej 24,13 cm (9,5 cala) i nową wielofunkcyjną kierownicę z dotykowymi panelami sterowania.

Obecna generacja systemu multimedialnego MBUX o zwiększonej mocy obliczeniowej i zoptymalizowanej nawigacji w menu zapewnia jeszcze wygodniejszą i bardziej intuicyjną obsługę. MBUX pomaga teraz także w wyjaśnieniu funkcji pojazdu i parowaniu z nim smartfonów przez Bluetooth. Integrację ze smartfonem umożliwi w przyszłości również bezprzewodowe łączenie się z Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki nowym funkcjom aktualizacje oprogramowania oraz nowe funkcje pojazdu i komfortu można teraz wygodnie instalować bezprzewodowo (OTA).

Możliwe jest teraz także przesyłanie aktualnej lokalizacji pojazdu lub szacowanego czasu przybycia do osób z listy kontaktów. Ponadto zamiast piktogramów POI (point of interest) w widoku mapy mogą być wyświetlane marki stojące za konkretnym punktem. Z kolei funkcja Send2Car umożliwia przesyłanie wyników wyszukiwania na mapie w smartfonie bezpośrednio do systemu nawigacji pojazdu. Można na przykład wygodnie wyszukać swój następny cel w domu i przesłać wynik bezpośrednio do pojazdu za pośrednictwem aplikacji Mercedes-Benz.

Użytkownicy mają także dostęp do dalszych cyfrowych dodatków, które zapewniają jeszcze większą wygodę przed, w trakcie, jak i po podróży. Można na przykład wybierać pomiędzy klasycznym widokiem mapy a nowym widokiem satelitarnym, który zapewnia szczegółową i realistyczną wizualizację otoczenia. Kolejna atrakcja MBUX dla wszystkich pojazdów Mercedes-Benz z napędem elektrycznym: aktywny system zarządzania zasięgiem Electric Intelligence. Podczas nawigacji i szacowania czasu przybycia brane są pod uwagę takie czynniki, jak sytuacja na drodze, dostępne stacje ładowania, ich moc i przewidywany czas ładowania.

Wszystkie modele małych samochodów dostawczych Mercedes-Benz są obecnie wyposażone w nową wielofunkcyjną kierownicę, z dotykowymi panelami sterującymi, które ułatwiają obsługę menu pojazdu. Sterowanie funkcjami takimi jak: nawigacja, telefon i muzyka, jest więc jeszcze łatwiejsze.

Rozszerzone i ulepszone linie wyposażenia i pakiety dla małych pojazdów dostawczych

Prywatne małe vany Mercedes-Benz mają bogate wyposażenie w standardzie, a także oferują szeroką gamę opcji. W przypadku małych pojazdów dostawczych dla klientów komercyjnych dobrze znane linie wyposażenia BASE i PRO zostały rozbudowane o dodatkowe funkcje. Ponadto nowa linia wyposażenia SELECT jest teraz dostępna dla furgonu.

Linia wyposażenia BASE łączy wygodę z praktycznością, zapewniając solidną podstawę do zastosowań komercyjnych. Oprócz systemu multimedialnego MBUX obecnej generacji z wyświetlaczem o przekątnej 24,13 cm (9,5 cala), nowe wyposażenie obejmuje także tempomat, wielofunkcyjną kierownicę z dotykowymi panelami sterującymi oraz kamerę cofania z asystentem parkowania.

Linię wyposażenia PRO charakteryzuje design i komfort. Oprócz elementów linii wyposażenia BASE, linia PRO zawiera teraz klimatyzację (manualną, w pojazdach elektrycznych wersja automatyczna THERMOTRONIC). W zestawie znajduje się także podłokietnik ze schowkiem, przedni fotel pasażera z regulacją wysokości oraz podparcie lędźwiowe w fotelu kierowcy. Asystent martwego pola i przednie światła przeciwmgielne poprawiają komfort. Wyposażenie uzupełniają elektrycznie składane i regulowane lusterka zewnętrzne.

Nowa linia wyposażenia SELECT, przeznaczona wyłącznie dla Citana i eCitan w wersji furgon, obejmuje pakiet wyposażenia wnętrza i pakiet wyposażenia wnętrza Chrome – oprócz elementów wyposażenia linii BASE i PRO. Deska rozdzielcza jest w kolorze czarnym o wysokim połysku, a kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów są obszyte skórą. Reflektory LED High Performance zapewniają doskonałe oświetlenie drogi, dodatkowo wspierane przez asystenta świateł drogowych. Aktywny asystent parkowania ułatwia parkowanie, a funkcja KEYLESS START umożliwia wygodny dostęp bez kluczyka i uruchomienie silnika.

Oprócz unowocześnionych linii wyposażenia BASE i PRO oraz nowej serii SELECT, Mercedes-Benz oferuje dwa nowe pakiety dla swoich komercyjnych małych samochodów dostawczych.

Pakiet zimowy, zapewniający optymalny komfort i osiągi w niskich temperaturach, oraz pakiet budowlany, który oferuje większy prześwit z ochroną podwozia i tylnymi chlapaczami.

Jeszcze większe wsparcie: rozbudowa systemów bezpieczeństwa i wspomagania

Jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa i wspomagania jazdy, małe samochody dostawcze Mercedes-Benz mają wiele do zaoferowania. Oprócz monitorowania ciśnienia w oponach, aktywny asystent hamowania, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, asystent ograniczenia prędkości i asystent rozpoznawania znaków drogowych są teraz standardem zarówno w małych pojazdach dostawczych, jak i vanach. Dodatkowo kamera cofania i asystent parkowania rozszerzają standardową gamę funkcji.

W odświeżonym portfolio małe samochody dostawcze Mercedes-Benz łącznie są wyposażone w następujące standardowe systemy bezpieczeństwa i wspomagania:

– Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera
– Boczne poduszki powietrzne Thorax i poduszki okienne, przednie i tylne
– Standard i-Size i Top Tether
– Mocowanie ISOFIX (w komercyjnych małych samochodach dostawczych w połączeniu z tkaniną Norwich)
– ABS i ASR
– ESP
– Asystent ruszania na wzniesieniu
– ATTENTION ASSIST
– e-Call (system połączeń alarmowych Mercedes-Benz)
– Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych
– System ostrzegania o zapięciu pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów
– Kamera cofania
– Asystent parkowania tyłem
– Monitorowanie ciśnienia w oponach
– Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu
– Asystent rozpoznawania znaków drogowych
– Aktywny asystent hamowania

Kompletne portfolio produktów: odpowiedni pojazd do każdego zastosowania i wymagań klienta

Dzięki nowemu Mercedes-Benz EQT i eCitanowi Tourerowi z większym rozstawem osi, a także Citanowi Mixto i eCitanowi Mixto, oferta małych vanów i pojazdów dostawczych Mercedes-Benz jest teraz kompletna. Klienci z sektora prywatnego lub komercyjnego znajdą odpowiedni model do każdego zastosowania i wymagań – zarówno z napędem konwencjonalnym, jak i elektrycznym. W połączeniu z ulepszonym wyposażeniem standardowym klienci mogą teraz korzystać z szerokiej gamy produktów w atrakcyjnych cenach.

Ceny sprzedaży nowego EQT z długim rozstawem osi zaczynają się od 199 052 zł netto.
Ceny eCitana Tourera z długim rozstawem osi zaczynają się od 184 247 zł netto.
Ceny eCitana Mixto zaczynają się od 189 003 zł netto.
Ceny wersji Citana Mixto z silnikiem spalinowym zaczynają się od 122 897 zł netto.