MERCEDES: BEZPIECZNA ZIMA W GÓRACH

Przy współpracy z Mercedes-Benz Polska ratownicy GOPR-u promują bezpieczne zachowanie w górach. Podczas akcji “Bezpieczna zima” GOPR będzie propagować bezpieczne zachowania zimą na stokach, zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Pierwsza akcja odbyła się w Czarnej Górze.

Akcja odbywa się w weekendy podczas ferii zimowych na 7 największych i najpopularniejszych stokach narciarskich w danym regionie. Ratownicy GOPR-u będą również uczyć jak wezwać pomoc oraz uświadamiać narciarzy, czym grozi nieodpowiednie wyposażenie, jak i zachowanie na stoku.


Zobacz także:

MERCEDES: MODEL GLK POMOŻE RATOWNIKOM GOPR

MERCEDES: NA PODBÓJ NARCIARSKICH STOKÓW


 

Fachowcy z Mercedes-Benz poświęcą dużo czasu na edukację kierowców. Jak odpowiednio rozmieścić i zabezpieczyć walizki w bagażniku, jak sprawnie poradzić sobie z założeniem łańcuchów – tego wszystkiego dowiecie się przy stoisku Mercedes-Benz.

Dodatkowo osoby, posiadające prawo jazdy kategorii B będą mogły w prawdziwych zimowych warunkach przetestować samochody: Nową Klasę M i GLK w towarzystwie specjalistów od off-roadu. Testy pozwolą na sprawdzenie możliwości napędu 4×4 na cztery koła 4MATIC, który już od 25-lat jest montowany w pojazdach Mercedesa.

Najmłodsi zaś mogą liczyć na naukę poprzez zabawę. Rozdawane kamizelki odblaskowe z pewnością zwiększą ich bezpieczeństwo na stokach narciarskich, a słodkie upominki zagwarantują wszystkim dobry humor. Zapraszamy.

Harmonogram imprez:

• 4-5 lutego: Palenica w Szczawnicy;
• 11-12 lutego: Góra Żar;
• 18-19 lutego: Kotelnica Białczańska;
• 25-26 lutego: Jaworzyna Krynicka;
• 3-4 marca: Szklarska Poręba.