MERCEDES DRIVING EVENTS NA OPONACH BRIDGESTONE

M 1_0228

Bridgestone realizuje nowe zamówienie dla firmy Daimler. Tym razem marka dostarczy opony do znanego programu Mercedes-Benz Driving Events, w ramach którego niemiecki koncern realizuje kompleksowe szkolenia dla kierowców.

Ogumienie Premium serii Bridgestone Potenza, Turanza, Dueler i Blizzak będą montowane w całej gamie modeli wysokich osiągów Mercedes-Benz. Wezmą udział we wszystkich 36 imprezach motoryzacyjnych, szkoleniach dla kierowców, szkoleniach terenowych i podróżach turystycznych Mercedesa w latach 2013 i 2014.


Zobacz także:
OPONY


Inicjatywa Mercedes-Benz Driving Events koncentruje się na doskonaleniu technik bezpiecznej jazdy – od hamowania awaryjnego po wymijanie i manewry przy dużej prędkości – w trudnych sytuacjach
i warunkach na drodze. Program obejmuje także techniki tzw. eko-drivingu, w ramach których uczestnicy uczą się, jak ograniczyć zużycie paliwa poprzez zmianę stylu jazdy.

Czym jednak byłyby całodzienne szkolenia bez możliwości wprowadzenia podstaw wyścigów samochodowych na torze? Mercedes-Benz Driving Events oferuje pełen wachlarz wrażeń, w zależności od poziomu umiejętności i zainteresowań uczestników. Wszystkie wykorzystywane w programie pojazdy będą – dzięki nowej umowie – wyposażane w bieżniki zaprojektowane wg najnowszych technologii i wykonanych z mieszanek gumowych Bridgestone, zastosowanych w oponach z serii sportowej Premium (Potenza), turystycznej (Turanza), do SUV-ów (Dueler) i zimowej (Blizzak). Jednocześnie uczestnicy są także zapoznawani z zaletami i zasadami korzystania z zaawansowanej technologii Bridgestone MOExtended Run Flat.

Programy dostępne są na całym świecie, a udział w nich może wziąć każdy. Formuła zapewnia uczestnikom zrównoważony program długofalowego szkolenia.

M 2_0153