MERCEDES-MAYBACH: ŚWIATOWA PREMIERA LIMITOWANEJ EDYCJI “EDITION 100”

Obchodząc swój setny jubileusz, marka kontynuuje podróż w kierunku maksymalnej indywidualności, niezależności i komfortu, prezentując dwa zaawansowane technologicznie modele.

Najwyższej klasy SUV GLS z silnikiem V8 o mocy 557 KM łączy sportową sylwetkę z luksusem limuzyny – jest o 33 centymetry wyższy od klasycznego sedana, oferuje wyjątkowo przestronne wnętrze z 1,10-metrową przestrzenią na nogi i pneumatyczne zawieszenie. Jego wnętrze jest wygłuszone i wykończone najlepszą skórą. Elektrycznie wysuwane listwy przyprogowe zapewniają najwyższy komfort wsiadania i wysiadania.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Luksusowa Limuzyna Klasy S Mercedes-Maybach z silnikiem V12 o mocy 612 KM doskonale nadaje się do podróżowania z szoferem. Wśród największych atrakcji jej wyposażenia trzeba wymienić wygłuszony tył z wyposażeniem First Class, obejmującym system nagłaśniający Burmester 4D Surround, funkcje ogrzewania i masażu w fotelach oraz zaawansowane technologicznie ekrany funkcji informacyjno-rozrywkowych. Model ten ma rozstaw osi o 18 centymetrów dłuższy od rozstawu długiej Klasy S i po raz pierwszy wyposażony jest w napęd na wszystkie koła.

Oba te modele w przepiękny sposób uhonoruje teraz „Edition 100” – uszlachetniona edycja o limitowanej liczbie egzemplarzy. Charakterystyczne elementy Maybacha, np. imponującą osłonę chłodnicy, zdobi tu emblemat marki. Zarówno Klasa S, jak i GLS są ręcznie lakierowane w tych samych dwóch barwach – kolorze srebrnym high-tech i błękicie żeglarskim – oraz otrzymały specjalnie zaprojektowane skórzane wykończenie wnętrza w kolorach biel kryształowa designo / srebrnoszary pearl.

Logo marki wraz z inskrypcją „Edition 100” widnieje na słupkach C (Klasa S) lub D (GLS), a także różnych schowkach i iluminowanych panelach we wnętrzu. Napis „Edition 100” zdobi też osłony piast kół. Kute obręcze kół GLS i obręcze kół Klasy S połyskują w nowym szarym wykończeniu.

Ekskluzywność modeli specjalnych podkreśla dodatkowo pokrowiec na samochód z ikonicznym podwójnym M, jak również elegancka walizeczka w rozmiarze aktówki, wykonana ręcznie z miękkiej, krystalicznie białej lub czarnej skóry – na klucze i dokumenty. W związku z edycją jubileuszową również wieloletni partnerzy marki Mercedes-Maybach projektują ściśle limitowane serie specjalne swoich wyrobów. Przykładowo partner licencyjny marki Maybach, Icons of Luxury, oferuje wysadzane diamentami wieczne pióro z kolekcji Maybach the Peak, natomiast manufakturowy wytwórca wyrobów ze srebra i jachtów, Robbe & Berkingkieliszek do szampana ze specjalnie zaprojektowanym grawerunkiem.

Modele „Edition 100” będą dostępne u dealerów na pierwszych rynkach od początku 2022 r., a na kolejnych w przeciągu roku. Oba modele, w limitowanych ilościach, znajdą się w ofercie także na rynku polskim.