MERCEDES: NAGRODA RED DOT 2012 DLA ACTROSA

Nowy Mercedes-Benz Actros otrzymał renomowaną nagrodę „red dot”, przyznawaną przez międzynarodowe jury za najlepsze wzornictwo przemysłowe. O wyróżnienia walczyło w tym roku 1800 producentów i projektantów z 58 krajów.

Międzynarodowe jury złożone z niezależnych specjalistów oceniło ponad 4500 produktów, spośród których wyłoniono najlepsze pod względem jakości i pionierskie pod względem wzornictwa. Według komisji pod przewodnictwem prof. Petera Zeca, inicjatora i dyrektora konkursu „red dot”, nowy Actros spełnia te kryteria w kategorii samochodów ciężarowych.

Również pierwsza generacja Actrosa otrzymała to prestiżowe wyróżnienie (1998 rok).

W kategorii “czasopisma i prasa codzienna” nagrodę „red dot” zdobył magazyn Mercedes-Benz “Dimensions”, którego wydanie zbiegło się z rynkową premierą nowego Actrosa. Ciężarówkę zaprezentowano na łamach magazynu w niespotykany dotychczas sposób, kładąc większy nacisk na estetykę i design niż na aspekty biznesowe. W tę unikalną koncepcję wpisały się nadzwyczajne ujęcia fotograficzne oraz nietypowy układ treści.

Nagrody „red dot”, przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, uchodzą za najważniejsze w świecie wzornictwa przemysłowego. Początki konkursu sięgają 1955 roku.