MERCEDES: PIŁKARZE TESTOWALI NOWĄ KLASĘ A

Podobnie jak kadra trenera Smudy, tak i niemiecka reprezentacja odlicza dni do rozpoczęcia Euro 2012. Podczas treningów w Tourrettes niecodzienną wizytę złożyli piłkarzom Michael Schumacher oraz Nico Rosberg.

I jak przystało na wzorowych gości, przywieźli ze sobą wyjątkową niespodziankę – dwa egzemplarze najnowszej Klasy A. Ekipy Joachima Loewa nie trzeba było dwa razy zapraszać na przejażdżkę.

Miejsca u boku Nico i Michaela zajęli: Lukas Podolski, Marco Reus, Andre Schürrle oraz Tim Wiese. 18-kilometrowa trasa w malowniczej scenerii Côte d’Azur zostawiła w ich pamięci niezapomniane wrażenia.

– Sportowy charakter Klasy A perfekcyjnie sprawdza się na krętych drogach. Pokazaliśmy chłopakom z drużyny, na co stać nowego Mercedesa – powiedział Rosberg.

Pod szczególnym wrażeniem nowego modelu był Lukas Podolski.

– Ten samochód kipi energią! – wyznał.

Nowa Klasa A

Najnowsze wcielenie Klasy A ustanawia niespotykane dotąd standardy w segmencie kompaktowych aut, łącząc wyrafinowane wzornictwo i sportowy sznyt z unikalnym poziomem komfortu. Niektóre z elementów wyposażenia pochodzą zresztą wprost z Klasy S.

– Klasa A wygląda dynamicznie i elegancko jednocześnie. To samochód, którego serce bije w rytmie mojego pokolenia , szczególnie w rękach takiej legendy jak Michael Schumacher – podsumował podróż Marco Reus.

Siedmiokrotny mistrz świata F1 wysiadł z nowej Klasy A pełen entuzjazmu, a jako zdeklarowany fan piłki nożnej, skorzystał z okazji i wypytał o stan przygotowań do rozgrywek Euro 2012. Po przejażdżce obaj kierowcy rozegrali z piłkarzami krótki mecz pod okiem surowego trenera reprezentacji, Joachima Loewa.

– Myślę, że wywarliśmy dobre wrażenie. Moja prośba o dołączenie do niemieckiej reprezentacji na Euro 2012 czeka właśnie na rozpatrzenie – powiedział z przymrużeniem oka Schumacher. Widzę tu głodnych sukcesu, zmotywowanych młodych ludzi. Taka determinacja daje im największe szanse na zwycięstwo.

Legendarny kierowca jest dla zawodników wielkim idolem.

– Nasi piłkarze mogą korzystać z ogromnych doświadczeń i rad Michaela, szczególnie w tak przełomowych momentach jak Euro 2012 – powiedział Oliver Bierhoff, menedżer niemieckiej drużyny.