MERCEDES: PUDZIAN BĘDZIE JEŹDZIŁ ACTROSEM

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski rozpoczął współpracę z Mercedesem. Jego firma, Team Mariusz Pudzianowski wzbogaciła swoją flotę o specjalnie skonfigurowanego nowego Actrosa.

Oficjalne przekazanie pojazdu nastąpiło w siedzibie Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz, Diesel Truck w Strykowie.

Mariusz „Pudzian” Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę logistyczną Team Mariusz Pudzianowski. Spółka zajmuje się transportem długodystansowym, zaś jej flota składa się już z kilkunastu pojazdów. Jej oficjalnym partnerem jest obecnie Mercedes-Benz.

– Prywatnie już od dawna jeździłem Mercedesami i zawsze byłem z tego bardzo zadowolony. Dlatego teraz również w firmie zdecydowałem się na najlepszego wojownika w swojej kategorii. Będzie to flagowy samochód w mojej flocie – wyjątkowy i wyróżniający się. Oczywiście w przypadku samochodów ciężarowych nie tylko wygląd się liczy – samochód ma przede wszystkim na siebie zarabiać. Znam jednak zalety Actrosa takie jak chociażby niskie spalanie, dlatego o stronę finansową jestem spokojny – powiedział „Pudzian” odbierając kluczyki do pojazdu od Sławomira Kwiatkowskiego, dyrektora sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Polska.

Pojazd, który właśnie rozpoczął pracę w firmie Pudzianowskiego to najnowsza dalekobieżna ciężarówka Mercedes-Benz – debiutujący w zeszłym roku nowy Actros. Jest to potężny ciągnik siodłowy wyposażony w 6-cylindrowy silnik pojemności 12,8 litra o mocy 510 KM z momentem obrotowym 2500 Nm. Komfort pracy kierowcy zapewnia kabina Giga Space o szerokości 2,5 m oraz wysokości 2,13 m i z płaską podłogą w wersji Solo Star Koncept – posiadająca kącik sypialny wraz ze stolikiem do pokera.

Actros „Pudziana” został przystosowany nie tylko do wymogów, jakie niosą za sobą długie trasy, ale także do charakteru i zainteresowań właściciela. Pomarańczowy ciągnik z naczepą przedstawiający samego Pudzianowskiego wyposażony został m.in. w felgi aluminiowe, spoilery międzyosiowe, reflektory Bi-ksenonowe, LED-y oraz takie chromowane elementy jak nakładki na śruby, czy lusterka. Dzięki takiemu zestawowi Strong Man będzie mógł zawojować nie tylko europejskie autostrady, ale także zjazdy tuningowanych ciężarówek, gdzie może liczyć na puchary.