MERCEDES: VIANO JEDZIE NA OLIMPIADĘ DO LONDYNU

Przemek Miarczyński, polski windsurfer i faworyt do zdobycia medalu olimpijskiego pojedzie do Londynu szczególnym samochodem. Będzie to Mercedes-Benz Viano, który został mu przekazany w w Sopocie podczas przedolimpijskiej konferencji prasowej.

Przemek Miarczyński zdobywał liczne medale na mistrzostwach świata i Europy. W tym roku jako reprezentant Polski jest on uznawany przez ekspertów za jednego z faworytów do złota.

Oczywistym jest, że tak szczególna postać ma również szczególne potrzeby w zakresie mobilności. Musi ona dysponować samochodem, który pozwoli zabrać ze sobą pokaźnych rozmiarów deskę surfingową wraz ze sprzętem. Aby dotrzeć na zawody, które nie raz odbywają się w dalekich częściach Europy i świata, auto musi umożliwiać szybki i komfortowy dojazd do celu.

Takim właśnie samochodem jest Mercedes-Benz Viano z 3-litrowym silnikiem w ekskluzywnej wersji Avantgarde. Obszerny w środku, pozwala zmieścić nie tylko cały surferski ekwipunek, ale i zabrać oprócz kierowcy do 5-ciu pasażerów. Otwierane elektrycznie z dwóch stron drzwi pozwalają łatwo i wygodnie dostać się do środka, zaś 224 konie mechaniczne umożliwią sprawne przemieszczanie się nawet przy dużym obciążeniu. Kluczyki do niego zostały przekazane na ręce windsurfera przez Piotra Wójcika, kierownika działu produktu i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Przemek Miarczyński jest więc dobrze przygotowany do Igrzysk Olimpijskich zarówno pod względem sportowym jak i wyposażenia technicznego. Pozostaje nam życzyć naszemu mistrzowi sprzyjających wiatrów!