MERCEDES: VITO I VIANO Z PAKIETEM BLUEEFFICIENCY

Już wkrótce modele Vito i Viano, które już teraz są mistrzami niskiego zużycia paliwa, dostępne będą z jeszcze bardziej zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY. W jego skład wchodzić będzie od teraz dodatkowy system odzyskiwania energii podczas hamowania, co pozwoli uzyskać kolejne oszczędności przy dystrybutorze. System trafi na listę wyposażenia seryjnego od września.

Podczas hamowania nowy system odzyskiwania energii przy udziale alternatora zamienia energię kinetyczną na elektryczną i magazynuje ją w akumulatorze. Dochodzi do “rekuperacji”, czyli procesu odzyskiwania energii kinetycznej, traconej w postaci ciepła podczas hamowania. System zwiększa wydajność energetyczną pojazdu i sprzyja ograniczeniu zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla.


Zobacz także:
INNE AKTUALNOŚCI


Jak to działa? Gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału gazu lub naciśnie pedał hamulca, zwiększa się napięcie alternatora. Zostaje ono wykorzystane do ładowania akumulatora. Porcja dodatkowej energii pozwala na zmniejszenie obciążenia silnika, który nie musi napędzać alternatora – na przykład podczas przyspieszania lub korzystania z odbiorników prądu.

Zaawansowany pakiet BlueEFFICIENCY to element standardowego wyposażenia wszystkich wersji Viano, Vito Kombi oraz osobowych odmian Vito.

W przyszłość z BlueEFFICIENCY

BlueEFFICIENCY został opracowany przez specjalistów Mercedes-Benz z myślą o rozwoju mobilności w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Termin ten obejmuje szereg innowacyjnych technologii, których działanie owocuje odczuwalną redukcją zużycia paliwa i emisją szkodliwych substancji.

BlueEFFICIENCY obejmuje m.in.: ekonomiczne, 4-cylindrowe silniki CDI w dwóch wersjach mocy, nowoczesny turbodiesel V6 CDI z automatyczną skrzynią biegów, zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa 6-biegowe przekładnie mechaniczne ECO Gear, a także inne dodatki, zależnie od modelu.