MERCEDESEM PO WIŚLE 2016: W PŁOCKU JUŻ PO RAZ TRZYNASTY!

mpw_13-1

Trudno może w to uwierzyć, ale już za kilka dni odbędzie się w Płocku po raz trzynasty jedna z najlepiej ocenianych imprez przeznaczonych dla użytkowników pojazdów zabytkowych, czyli Mercedesem po Wiśle.

Jej organizator – Maciej Kulas – co roku robi wszystko by wciąż zaistnieć w ścisłej czołówce eventów tego typu w Polsce. Ze znakomitym skutkiem!


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2015

TURYSTYKA

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Program tegorocznego Mercedesem po Wiśle jest jak zwykle bardzo ciekawy. W sobotę 18 czerwca właściciele samochodów z trójramienną gwiazdą na masce spotkają się o godz. 11.00 na parkingu przylegającym do nowej siedziby płockiej Policji przy ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej. Tam aż do 13.30 będzie można po raz pierwszy podziwiać zabytkowe Mercedesy. O godz. 14.00 na Startym Rynku w Płocku odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy i statyczna prezentacja pojazdów, która potrwa do godz. 17.00.

mpw_13-2

Godzinę później uczestnicy spotkają się na integracyjnej kolacji w Hotelu Herman. Niedziela rozpocznie się przejazdem do Sannik na plenerowe spotkanie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina gdzie uczestnicy m.in. wysłuchają koncertu fortepianowego w wykonaniu prof. dr hab. Edwarda Wolanina.

Maciej Kulas (Płocczanin 2012 Roku – organizator i wpół-pomysłodawca MPW): Na tegorocznej edycji Mercedesem po Wiśle, która jest już trzynastą z kolei, będzie można zobaczyć wiele ciekawych i unikatowych modeli niemieckiej marki. Wśród 85 pojazdów z lat 1937-1990 widzowie będą mogli podziwiać m.in.: Mercedesa 170V Cabriolet A z 1937 r. zamówionego i sprzedanego w przedwojennym Wrocławiu, perfekcyjnie odrestaurowanego przez kolekcjonera z Warszawy. Będzie też wzbudzający zainteresowanie z racji podobieństwa do legendarnego 300 SL Roadster kabriolet Mercedes-Benz 190 SL z roku 1956, auto popularne w swojej epoce szczególnie w Stanach Zjednoczonych, obecnie osiągające bardzo wysokie ceny na rynku kolekcjonerskim. W tym roku pokażemy także premierowo limuzynę Mercedes-Benz 300 D Adenauer z roku 1959. Model nazywany tak z racji użytkowania tego samochodu przez kanclerza powojennych Niemiec oraz rzadki kabriolet wyprodukowany jedynie w 1 390 egzemplarzach Mercedes-Benz 280 SE z roku 1969, który przyjedzie na kołach z Trójmiasta. W ciągu wielu lat odbywania kolejnych edycji impreza ewoluowała i przekształciła się z ogólnopolskiego zlotu w tzw. classic days, gdyż to nie tylko zlot, ale wydarzenie, gala, prezentacja. W tym roku pojawią się także goście spoza Polski. Będą to załogi ze Stanów Zjednoczonych i z Białorusi.

mpw_13-3

Jak co roku gorąco zapraszamy do Płocka!

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Auto Forum Grupa;
Sponsor: Solumus Sp z.o.o.;
Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska;
Partner technologiczny: Samsung;
Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, KMH Classic, www.NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.dziennikplocki.pl, www.portalplock.pl, Radio Eska.

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl
Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle

Informacji udziela również Maciej Kulas – Komandor Zlotu: mail: m.kulas@mercedesempowisle.pl

mpw_13-4