MERCEDESEM PO WIŚLE 2017: TYM RAZEM POD ZNAKIEM AMG

mpw_zaj1

W dniach 27-28 maja, już po raz czternasty, odbędzie się Mercedesem po Wiśle – Classic Days. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem: 50 lat AMG Driving Performance.

Maciej Kulas – główny organizator MPW zaprosił do Płocka ponad osiemdziesięciu właścicieli i miłośników pojazdów z gwiazdą na masce. Redakcja NewsAuto.pl od lat sprawuje patronat medialny nad imprezą.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2017

HISTORIA/OLDTIMERS


 

W tym roku zlot zacznie się od sobotniego spotkania uczestników w Hotelu Kawallo skąd około godziny 13.00 wyruszą w kolumnie w kierunku Starego Rynku w Płocku. Trasa przejazdu będzie biegła przez Studzieniec – (droga 575) i Dobrzyków a następnie ulicami: Kutnowską i Kolejową w dzielnicy Radziwie.

mpw_zaj2

Wisłę Mercedesy przekroczą mostem im. Legionów Piłsudskiego skąd pojadą ulicami: Mostową, Rybaki, Kazimierza Wielkiego by dotrzeć na płocki Stary Rynek. Tam właśnie zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, statyczną prezentację pojazdów, lunch, integrację uczestników, sesję zdjęciową oraz pokaz najnowszych modeli Mercedes -Benz, w tym tych z oznaczeniami AMG.

Jak zapewnia Maciej Kulas – komandor Mercedesem po Wiśle – podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie atrakcji towarzyszących zarówno dla uczestników Classic Days jak i widzów. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest rocznica 50 lat AMG Driving Performance.

d-76_ga_30

Dlatego z pewnością będziemy nawiązywać często do tego wydarzenia. Tradycyjnie już w Płocku pojawi niemal cały przekrój zabytkowych i klasycznych Mercedesów od lat 30-tych do 90-tych XX wieku.

Podczas drugiego dnia imprezy odbędzie się okolicznościowa prezentacja 50 lat AMG Driving Performance oraz jazdy testowe nowymi modelami Mercedes- Benz.

Partnerami imprezy są Urząd Miasta Płocka i Mercedes- Benz Auto Forum, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierają Mercedes- Benz Polska oraz Schamburg Watch. Partnerem technologicznym jest firma Samsung Polska.

mpw_zaj3